Whatsapp yada Facebook’ta son görülmeyi kapatma

10.10.2014 11:36:17
A+ A-

Bugünlerde başımda bir dert var. FacebookHangouts yada Whatsapp uygulamalarındaki son görülmehakkında birçok kişiyle problem yaşıyorum yada onları üzüyorum. Sebeplerini anlatacağım ancak bu uygulamaları kullanıyorsanız ve içlerindeki son görülmeyi kapatma seçeneğini aktif dahi etseniz, yine de hüsranla sonuçlandığını biliyorsunuzdur. Aslında bu yazı bir firmanın kullanıcısını nasıl mutlu edeceğine dair kurumsal mutluluk yazısı olabilir veya bir kişinin üzülen yada üzen tarafından nasıl anlayışla karşılanacağı hakkında olabilir. Sonuçta ben bilmeden üzen kişi tarafında olduğum için, dile dökmeye ve arkadaşlarımın bu yazıyı şayet okurlarsa, beni anlayabileceklerini düşünüyorum. İmkânsız gibi ama gayret etmezsek, sonuç elde edemeyiz :)

Son görülmeyi kapatmak neden gereklidir?

Birine yetemediğiniz oldu mu hiç? Benim oldu, en çokta kendime. Kendime zaman ayıramadım. Bir hayalim olduğunu ve adının insanlara mutluluk satmak olduğunu söylemiştim önceden ve bunun ilk denemelerini normal sosyal çevremde isteyerek denemeye başladım. İnsanları dinlemek, sorunlarına çare bulmak yada onlarla gün içinde saatlerce konuşmak. Evet, saatlerce konuşmak. Bir günde 10 saatimi online konuşma programlarında geçiriyordum ve bana elde kalan zaman nerdeyse hiç yok. Üretken olamıyordum. İşte bu yüzden birazcık kolay ulaşılamayan olmak istedim ve Facebook’taçevrim dışı takıldım ve Whatsapp’ta son görülmeyi kapatmak ile çare bulmaya çalıştım. Peki başarabildim mi?

Son görülme kapatmanın nasıl olduğunu öğrenmek için yazının devamını okuyunuz: http://www.mehmetcabar.com/whatsapp-yada-facebookta-son-gorulmeyi-kapatmanin-mutlulukla-iliskisi/

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.