Whatsapp'ı bilgisayardan kullanmak

23.01.2015 10:37:08
A+ A-

Web için uygulanacak sürümün ilk sinyallerini veren gündemin en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ a artık Google Chrome üzerinden de kullanılabildiğinden haberiniz var mı ?  Fakat bu yeni uygulanan sürümü kullanan bazı kullanıcılar çeşitli sorunlar ile  karşılaştıklarını görüyoruz. Bizde SağlıklıHayatimiz olarak  bu sorunları araştırarak sizlere yardımcı olmak için hazırladığımız sorunlar ve çözümler ilgili detaylar bu makalemizde okuyarak öğrenebileceksiniz.
 
*  İlk olarak yapmanız gereken, mobil cihazınızda  Whatsapp’ınızı en yeni sürümüne güncelleyin.
 
*  Daha sonra Web tarayıcınızı WhatsApp Web’e bağlamak için, Google Chrome tarayıcınıza gelip              https://web.whatsapp.com adresini açtığınızda karşınıza çıkan QR kodu göreceksiniz.
 
*  Cep telefonunuzda güncellemiş olduğunuz Whatsapp uygulamanızda ayarlara gelerek, burada   “WhatsApp Web” diye bir bölüm göreceksiniz buna tıklayınca bir QR kod okuma sayfası açılacak.
 
*  Açılan QR kod okuma sayfasından https://web.whatsapp.com adresindeki QR kodunu taradığınız  zaman bilgisayarınızda WhatsApp’a bağlanıyorsunuz. Böylelikle telefonunuzdaki WhatsApp’ı,WhatsApp Web’le eşleştirme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
 
*  WhatsApp Web‘in çalışma işleminin devam etmesi için telefon cihazınızın internete bağlı kalması       gerekmektedir. Kesinlikle telefonunuza WhatsApp’ın en güncel surümünü indirme işlemini   yaptığınızdan emin olun. Pekala tüm bunları yaptınız ancak yine de WhatsApp Web’de mesaj alıyor,   fakat mesaj gönderemiyorsanız ne yapacaksınız?
 
*  Bu durumda hatanın telefon cihazınızdaki veya bilgisayarınızdaki bağlantı sorunlarından                           kaynaklandığını ve WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderemediğinizin en ana iki nedeni diyebiliriz.
 
*  Telefon bağlantı sorunları WhatsApp Web’deki oturumunuz telefonunuzdaki WhatsApp’ın bir uzantısıdır. WhatsApp Web, mesajlarınızı senkronize etmek için telefonunuza bağlanır, böylece her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz.
 
*  Bu sebeple, WhatsApp Web kullanabilmeniz için en birinci koşul akıllı telefon cihazınızda aktif bir WhatsApp hesabınızın bulunması gerekir.
 
*  Telefon cihazınızdan WhatsApp’a bağlanarak mesaj alıp gönderme yapamıyorsanız, o zaman  WhatsApp Web’ de bu uygulamayı kullanamayacaksınız.
 
*  Akıllı mobil telefon cihazınızda  WhatsApp’ı açarak  bir mesaj gönderme işlemini deneyin. Eğer  mesaj gönderme başarısızsa, lütfen telefon modelinize göre, bağlantı sorunlarını giderme adımlarını       takip edin. Cihazınızla ilgili bu adımlara ulaşmanız için    http://www.whatsapp.com/faq/ adresini  ziyaret edebilirsiniz.
 
*  Eğer ki hala WhatsApp Web mesajı göndermede ve almada sorun yaşıyorsanız, o zaman büyük   ihtimalle bilgisayarınızda bir bağlantı sorunundan kaynaklanmaktadır.
 
 
*  Akıllı telefon cihazınızda  veri kullanım ücretini azaltarak tasarruf etmek için  telefonunuzla bir Wi-Fi  ağına bağlanmanızı önemle tavsiye ederiz.
 
*  Sohbet listenizin üst kısmında bilgisayarınızın WhatsApp’a bağlı olmadığını belirten sarı bir bar uyarısı görüyorsanız, bilgisayarınızın internet bağlantısının aktif olup olmadığını kontrol edin.
 
*  Bilgisayardaki bağlantı işlemini kontrol ettiğinizde, bilgisayarınızın internet bağlantısı normalse ve  WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderemiyorsanız, önce sayfayı yenileyin.
 
*  Sayfayı yenilediniz ,sorun çözümlenmedi devam ediyorsa, web oturumunuzu aktive etmek için oturumunuzu kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Kapatma işlemi için menü tuşu’na basın,  Çıkış’ı seçerek ekrandaki talimatları takip ederek tekrar giriş işlemini uygulayın.
 
*  WhatsApp Web’ı kullanmak için web tarayıcısı olarak sadece Chrome kullanmanız gerekmektedir. Firefox, Safari ve Internet Explorer gibi diğer web tarayıcıları desteklenmediğinden uygulamayı  webde kullanamazsınız.
 
Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz : 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.