WhatsApp'ın masaüstü devrimi

08.01.2015 13:18:31
A+ A-

Günümüzde akıllı telefon kullananlar için en önemli uygulamalardan biri şüphesiz ki “WhatsApp”. SMS’i neredeyse tarihe gömen bu uygulama ile bir çok kullanıcı anlık mesajlaşarak, ses kaydı ve görüntü göndererek haberleşmekte.

Akıllı telefonları olmayan kullanıcıların kıskanarak takip ettiği bu programın Facebook’a satışının ardından farklı kullanım şekilleri de yavaş yavaş ortaya dökülmekte. Sadece akıllı telefon kullanmayanlar için değil, 3G bağlantısı olmayan (sim girişi olmayan) tablet kullanıcılarının da en büyük şikayetlerinden biri bu uygulamayı kullanamamaları.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri olan Telegram, yaygın olarak kullanılan Whatsapp’ın kendileri ile görüşmeler yaptığını ve Telegram’a ait web geliştirme kiti ile ilgilendiklerini söyledi.

Bu haberle “WhatsApp masaüstü sürümüne mi geçiyor?” sorusu sorulmaya başladı. Akıllı telefonu olmayan kullanıcılar bazı yazılımlar ile masaüstü bilgisayarlarına mobil işletim sistemlerini kurarak (örneğin Android işletim sistemi) mobilde kullanılan bir çok uygulamayı çalıştırma yöntemine gidiyordu. Bu süreç hem zaman alıyor hem de kullanış açısından sıkıntılı bir sonucu ortaya çıkarıyordu. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse en azından kullanıcılar WhatsApp’ı masaüstünde rahatlıkla kullanabilecekler.

Bu söylentiler devam ederken AndroidWorld.nl adresinde WhatsApp’ın masaüstü sürümü ile ilgili bir kod yayınlandı. Yazıyı incelediğimizde Whatsapp’ın böyle bir çalışma üzerine yoğunlaştı gözlemlenmekte.

Facebook’a satışının ardından WhatsApp’a gelecek yenilikler hakkında neredeyse her hafta farklı bir haber karşımıza çıkmakta. Bakalım uygulamanın masaüstünde de kullanılabileceği söylentileri ilerleyen zamanda gerçeğe dönüşecek mi?

fikrimesai-whatsapp-masaustu

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.