Windows 10 tanıtıldı

01.10.2014 23:35:15
A+ A-

30 Eylül'de Windows yetkilileri Amerika'da Windows 10'un teknik arayüzünün tanıtımını yaptı.

Arayüzünün Windows 7 ye benzetildiği Windows 10'un hedeflediği temel amaç ise her türlü cihazda çalıştırılabilcek olması. Ayrıca mağazasındaki her türlü uygulamanın her trlü cihazla uyumlu olabilmesi en gelişmiş özelliklerinden biri. Yani telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama dokunmatik tabanlı ise aynı uygulamayı bilgisayarınıza indirdiğinizde uygulama klavye ve mouse ile çalışabilecek.

 

Windows 10'un yayınlanan teknik arayüzü ise indiren insiderler için daha çok geliştirmek amaçlı olması bekleniyor. Yani şu anda yayında olan Windows 10 sürümünü kullanmak için bir geliştirici olmanız gerekmekte. Esas sürüm ise 2015te piyasaya sunulacak.

Daha çok bulut ve daha çok cihazda kullanılışlık hedefleyen Windows 10 neredeyse her türlü akıllı cihazla uyumlu olacak. Buna televizyonlar fabletlerde dahil. Her cihazda arayüzün farklı bir özelliği olacak. Eğer dokunmatik bir cihazda iseniz dokunmatiğe uyumlu bir arayüze sahip, klavye mouse kullanılan bir cihazda ise buna uygun bir arayüze sahip olacaksınız.

Daha fazla bilgi için Tıklayınız.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.