Windows Phone VPN ayarları nasıl yapılır?

06.12.2014 03:12:51
A+ A-

Windows Phone'un yeni sürümünün çıkmasıyla birlikte VPN özelliği en merak edilen konu olarak teknoloji siteleri üzerinde yerini almış oldu. Yeni çıkan VPN uygulamasıyla artık VPN kurulumlarını daha rahat bir şekilde yapma imkanı tanırken, kullanıcılarını da epey bir sevindirdi. Windows Phone cihazınıza VPN kurulu yapabilmek için IKEv2 tabanlı sağlayıcıya ihtiyaç gereksinimi duyuyor.

Uygulama üzerinde yer alan ücretsiz yazılımlar içerisinde bulunan Hide.me adında ki sağlayıcı ile ay üzerinde 2 GB limitli tarifesinden yararlanabilmeniz mümkündür.

Windows Phone Hide.me VPN Kurulumu

Piyasa üzerinde yer alan nadir ücretsiz sağlayıcılardan birisi olarak karşımıza çıkan Hide.me'yi aktif olarak kullanabilmeniz için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra site panelinin sağ üst köşesinde yer alan Pricing bölümü üzerinden 1 aylık ücretsiz üyelik seçeneğini aktifleştirmeniz yeterli olacaktır. VPN kurulumunu yapabilmek için gerekli server bilgilerini girmeniz gerekiyor. 

Bu işlemi yapabilmek için site panelinin üst kısmında yer alan Servers kısmına girmeniz gerekiyor. Sonrasında yapmanız gereken işlem çok basit, hangi ülke sunucusunu kullanacağınıza karar vererek adresi gerekli olan bölüme girmeniz yeterli olacaktır. Son olarak cihazınız üzerinde yapmanız gereken bir işlem kalıyor. 

Devamı için tıklayın. YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.