Wordpress tema ismi bulma işlemi nasıl yapılır?

18.04.2015 21:00:01
A+ A-

Wordpress altyapısını kullanan bir siteye girip temasını çok beğendiyseniz aşağıda anlattığım yöntemleri kullanarak sitenin tema ismini öğrenebilirsiniz.

1. Yöntem

Sitenin kaynak kodları arasında wp-content/themes/temaismi yazan bir yer vardır. Buradakitemaismi diye belirttiğim kısımda site temasının ismi yer alır.

2. Yöntem

Site sahibi tema klasörünün ismini değiştirmişse ilk yöntem işe yaramayacaktır. Bu durumda 2. yöntemi denemeniz gerekir. Bu sefer /wp-content/themes/temaismi/style.css dosyasını açıyoruz. Bu dosyanın başlarında ‘Theme Name:‘ yazan kısmın karşısında tema ismini görebilirsiniz.

3. Yöntem

Eğer site sahibi style.css dosyasında da düzenleme yapıp tema ismini değiştirmişse bu yöntemi denemenin sırası gelmiş demektir. Temasını merak ettiğiniz sitenin tema klasöründe screenshot.jpg veya screenshot.png adında bir resim dosyası bulunur.

Sitenin kaynak kodunda /wp-content/themes/temaismi/screenshot.jpg şeklinde arayarak screenshot dosyasının adresini bulabilir ve tarayıcınızın adres satırına bu adresi yapıştırarak bu görseli görüntüleyebilirsiniz. Bu resimlerde genellikle tema ismi yazılıdır. Yazılı olmasa bile bu görseli Google görsellerde arayarak tema ismine ulaşabilirsiniz.

Devamı için tıklayın.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.