WordPress yazıları gerçek zamanlı ekip ile düzenleme

04.02.2015 23:52:24
A+ A-

Google Drive - Docs kullananlar bunu bilir. Çok kullanıcı olarak bir dosya içerisinde farklı yerleri düzenleyebilirsiniz.

Bu özellik çok işe yarıyor. Düzenli değiştirilecek içerikleriniz varsa ve birden fazla kişi bu proje ile uğraşıyorsa böyle bir özellik neredeyse zorunluluk oluyor.

İşte participad eklentisi bu işe yarıyor.  Bu eklentiyi kullanıp ek özellikler ile Google Drive gibi bir sistemi WordPress üzerinde kurabilirsiniz demek oluyor.

Gerçek zamanlı bir biçimde yazılar düzenleyip ekip ile birlikte içerikler düzenleyebilir ve geliştirebilirsiniz.

Google Drive gibi tablolar veya formlar aihtiyacınız olursa Easy Table gibi bir eklentiyi kurarsanız çözüm sağlarsınız. WordPress lego gibi bir yazılım arkadaşlar.

İşinize göre ve istediğiniz yapıya göre çözümleri inşaa ederek sağlarsınız. Biraz araştırma ve bilgi gerekiyor gerisi sadece sizin uğraşınıza kalıyor. Eğer İngilizceniz varsa büyük avantaj oluyor çünkü Türkçe kaynak yeterli değil.

Eklenti gördüğüm kadarıyla yavaşta olsa geliştirilmeye devam ediliyor.

Geliştiricisi onlarca eklentiye sahip ve WordPress eklenti bölümünün inceleme yetkililerinden birisi  o yüzden ilerleyen üsürlmerde uyumsuzluk olmaz diye düşünüyorum.

Olursa da forumundan mesaj açınca aktif biri olduğu için sorunlarla ilgilenebilir.

Sağlam ve çok güzel özelliklere sahip bir eklenti. Bir çok olasılık ve çözüm potansiyeli var. Hani (baya) zorlayıp Google Drive klonu bile çıkartırsınız.

Güle güle kullanın.

WordPressYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.