Yasaklı sitelere giriş yöntemleri

10.10.2014 21:41:19
A+ A-

Bazı ülkelerde olduğu gibi zaman zaman ülkemizde de bazı büyük sitelere erişim engelleniyor ve normal yollarla bu sitelere girmek mümkün olmuyor. Hal böyle olunca bu sitelere nasıl girilebileceğini araştırmaya başlıyoruz. Yasaklı sitelere nasıl girilir? sorusunun aslında tek bir yanıtı yok. Birçok yöntemle bu sitelere girmek mümkün.

Bu yazımızda yasaklı sitelere giriş yöntemleri içinden en çok tercih edilen ve en işe yarar olanlara yer vereceğiz.

 

1. Proxy sitelerini kullanabilirsiniz.

Yasaklı sitelere hidemyass.com ve vtunnel.com gibi proxy siteleri aracılığıyla girebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu sitelerdeki kutucuğa girmek istediğiniz sitenin adresini yazıp ENTER'a basmaktır. Ancak bu yöntemin, her yerden fırlayan reklamlar ve girdiğiniz yasaklı sitenin tüm özelliklerinden yararlanamama olasılığının bulunması gibi olumsuz yönleri de yok değil.  

2. DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Alan Adı Sunucusu anlamına gelen DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için Denetim Masası ? Ağ ve İnternet ? Ağ Bağlantıları ? Yerel Ağ Bağlantıları (veya Kablosuz Ağ Bağlantıları) kısmına çift tıklayıp çıkan ekranda Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine tekrar çift tıklayın. Daha sonra Genel sekmesi altında 'Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan' bölümünü aktive edin. Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 değerlerini girip Tamam butonuna tıklayın. Aynı şekilde 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 değerleri de işinizi görecektir.  

3. VPN programlarını kullanabilirsiniz.

Basit anlamıyla, internete bir başka bilgisayar üzerinden giriyormuş gibi görünmenizi sağlayan VPN aracılığıyla bağlanmak istediğiniz sitelere doğrudan değil, tanımladığınız VPN sunucusu üstünden erişebiliyorsunuz. VPN programları arasında HotSpot Shield ve Spotflux programlarının diğerlerine nazaran daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.  

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.