Yasaklı sitelere Ktunnel ile ücretsiz giriş yapın

16.11.2014 15:12:34
A+ A-

İnternet kullanıcılarının son dönemde en sık şekilde araştırdığı sorunlardan biri haline gelen yasaklı sitelere giriş, ilk olarak Youtube video paylaşım ağının 2008 yılında kapatılmasıyla birlikte başlayarak günümüze kadar pek çok servis ve sitenin yasaklanmasıyla birlikte gözlemlenen ve en önemlisi ise 2014 yılında tasarlanan kanun yasasının değişikliği ile birlikte internet ortamının daha kullanışlı ve işlevsel hale getirilmesi için alınan önlemlerle kanun tasarısına uyum sağlamayan web siteleri yasaklanmaktadır.
 
Kullanıcılar daha önce bu yöntemlerden habersiz olduğundan dolayı ilk olarak Youtube video paylaşım sitesinin kapatılmasıyla birlikte kullanıcılar bir çok yöntem ile tanıştı bu yöntemler sayesinde karşılaştıkları engelleri aştılar. En önemlisi ise, btunnel servisi ile yasaklı sitelere giriş yapmanın kolaylığından faydalanarak ücretsiz olup ve hızlı güvenli internet oluşturarak sanal ağ özellikleri sayesinde hem güvenli alışveriş hemde erişime kısıtlanan sitelere sorunsuzca giriş yapmak isteyen kullanıcılar için geçiş görevi gördü. Son zamanlarda kapatılan web sitelerinin yoğunluğuyla birlikte kullanıcılar kapatılan sitelere erişim sağlarken bir çok yöntem kullanımının ardından mağdur olan ve kullanıcıların bilgilerine erişerek bilgileri kötü amaçlar için kullanıldığından dolayı artık ücretsiz proxy servislerinin kullanımı eskiye göre kıyasla azalmıştır.
 
Bu servisler dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ve ücretsiz proxy servislerini kullanırken daha dikkatli olmak gerektiğini bizlere gösterdi. Arama sonuçlarında çıkan ve genelde kullanıcıların free proxy servislerini aratarak hızlı erişim sağladıklarından dolayı bilgileri ele geçebilmekte ve bu bilgilerin dağılması veri akışının farklı sunuculara aktarılmasından dolayı artık bilgisayarınız ve bilgileriniz ikinci şahısların eline geçebilmektedir. Erişim engeli getirilen wen sitelerine girişler tamamen engellenmesi şuan mümkün olmamaktadır. Kısmen erişime kapatılan veya telekom tarafından son zamanlarda DNS bazlı erişim engellemesi getirilerek kısmen erişim kapatılsa bile daha sonra kullanıcılar çeşitli yöntemler aracılığıyla erişim sağlamak istedikleri web sitelerine giriş yapabildiler. Kullanıcıların aklına takılan soru işaretlerinden biride;
 
Yasaklı sitelere giriş yapmak suç mu?
 
Erişim engellemesi getirilen siteler kullanıcıyı zor durumda bırakabilmektedir. Telif hakı içeren ve erişim engellemesi getirilmesinin temel amaçlarından biride kullanıcıların zarar görmemesi ve kanun dışı hareket eden sitelerden zarar görmemeleri sebebiyle erişim kısıtlaması getirilmektedir. Dünya çapında her ülkede siteler erişime kapatılmaktadır. Amerika kısmen bu erişimlere göz yumsa bile her ülkenin kendince kuralları ve yapılması gereken işlemler dahilinde müdahale etmektedir.
 
En sıklıkla kullanılan ve kullanıcıların yasaklı sitelere giriş yapmasını sağlayan diğer servislerden biri de vtunnel olup kullanıcı için ulaşım sağlayan tünel servisidir. Başındaki harflerin bir anlamı yoktur her harften siteler olup ve bu sitelerden bazıları güvenli olsa bile bir çoğu zarar verecek casus yazılımlar barındırarak bilgilere erişme amacıyla kurulmuştur.
 
Vekil Sunucu Nedir? Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?
 
Değerli radikal blog okurları. Üst düzey güvenlik sağlayan ve kendi özel yazılımları ile bildiğiniz gibi vekil sunucu yani bilgisayarınızın bilgilerini gizleyerek kendi bilgileri ve kendi sunucuları üzerinden dolaşım, gezinme ve en önemlisi yasaklanan sitelere erişmenizi sağlar. Erişim sağlamasının özelliği ise, yurtdışı tabanlı sunucularda barınarak ve özel ağı sayesinde farklı ülkelerden IP bilgileri atar ve bu sayede bilgileriniz tamamen gizlenir.
 
Yasaklı Sitelere DNS Değiştirerek Giriş Yapmak
 
Türktelekom veya TTNET internet sağlayıcıların atamış oldukları mevcut alan adı sunucusu olarak açıklayabileceğimiz DNS bilgileri sayesinde istediğiniz siteye giriş yapabilir ve internet üzerinden özgür bir şekilde gezinebilirsiniz. DNS ayarları değiştirme için öncelikle bilgisayarınızın Başlat>Ayarlar>Denetim Masası bölümüne girmelisiniz. İkinci aşamada ise Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açmanız gerekiyor. Sonrasında Özellikler butonuna tıklayarak Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklamak gerekiyor. Bu alanda yer alan genel sekmesi altında ‘aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ bölümünü açarak Wifi bağlantısının yanındaki küçük ”i” tuşunu tıklamalısınız. En son olarak Tercih edilen DNS sunucusu bölümüne 195.46.39.40 ve Diğer DNS Sunucusu kısmına 195.46.39.39 yazarak ve Tamam’a tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından girmek istediğiniz Youtubeve  çeşitli nedenler ile yasaklanmış olan sitelere giriş sağlayabilirsiniz.
 
Yada dilerseniz bu servisler gibi daha güvenilir hizmet sunan ve kullanıcıların sıklıkla kullandığı servislerden biri olan Ktunnel Giriş proxy hizmetinden de destek alabilirsiniz.
 
Kaynak: KTUNNEL

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.