Yeni Teknoloji Mobil Web Siteleri

19.04.2015 11:55:52
A+ A-

Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan cep telefonları, tabletler, akıllı cihazlar tarafından görüntülenebilme özelliğine sahip internet sitelerine verilen isimdir.
Her geçen gün kullanımı artan mobil web siteleri, insan hayatında yeni bir interaktif iletişim ağı olarak adlandırmak mümkündür. Tabletler, akıllı telefonlar tarafından desteklenen diğer bir adı ile responsive web tasarım özelliğine sahip internet sitelerine verilen isimdir.

Kullanımı oldukça yaygınlaşan, insanlara yeni kolaylıklar sunan responsive web siteleri yeni oluşumları ve projeleri de birlikte insan hayatına katmaktadır. İnsanlar Mobil cihazlarından alışveriş yapabiliyor, İnternet'te bilgi sahibi olabiliyor, dilediğince mobil uyumlu web sitelerinde gezinebiliyorlar, hatta videolar izleyip oyunlar oynayarak keyifli zamanlar geçiriyorlar.
İnternet'te mobil çağı olarak da adlandırabileceğimiz 21. yılların başları, yeni gelişecek olan teknolojilerinde bir nebze habercisi haline gelmiştir. Her yeni gün ile birlikte gelişerek büyüyen, kullanımı yaygınlaşan mobil uygulamalar, günümüzün her anında, çevremizdeki insanlarla bağlantı kurma, alışveriş, iş olanağı gibi fırsatları da beraberinde bizlere sunmaktadır.
Gelişen teknoloji ile birlikte vazgeçilmez bir konuma gelen internet, taşınabilir cihazlar ile kullanımında oldukça artış göstermiş olup, iletişim ve bilgi çağımızda yeni imkanlar da sağlamaktadır. Yeni çağ, yeni teknoloji, yeni iş olanakları ve özel kullanım derken İnternet ile geçirilen zaman her geçen an artmaktadır. Kaynak : http://aceksemedia.com/web-tasarim/yeni-teknoloji-mobil-web-sitesi.htmlYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.