Bağdat Caddesi'nde arabamızı nereye park edelim? İşte püf noktaları

19.01.2015 22:58:14
A+ A-

Bağdat Caddesi bilindiği gibi özellikle hafta sonları inanılmaz derecede yoğun,kalabalık ve karmaşıktır. Cadde severler hafta sonu tatilini fırsat bilerek alışveriş yapmak için, yürüyüş yapmak için yada gezmek için Bağdat Caddesinin yolunu tutarlar.
 
Araç sahipleri,Bağdat Caddesinin hafta sonu trafiğini bilmelerine rağmen kendi araçlarıyla gelmeleri alışılmadık bir durum değildir.
 
Bu yazımızda sizlere Bağdat Caddesine arabanız ile gelirseniz nerelere park edebileceğiniz konularında küçük tüyolar vereceğiz.
 
Bilindiği üzere caddeye inen tüm yolların caddeye yakın bölümleri İspark tarafından işletilmekte. Hafta sonları hatta bazen hafta içi günlerde bile park yeri bulmanın şans eseri olduğu bir gerçek. İspark görevlisinin gözünün içine acıklı bir şekilde bakıp "park yeri var mı?" diye sorduğunuzda genellikle alacağınız cevap hep "Maalesef" olacaktır.
 
Bu gibi durumlar için alternatif otoparklar ise Zara Mağazasının altındaki Otopark çoğu insanın bilmediği bir otopark. Şansınızı orada deneyebilirsiniz. Bir başka şans dolu otopark ise Boyner'den aşağıya sahile doğru inerken hemen sağ tarafta bulunan otopark. Bu otopark 20 araç kapasitesi olmasına karşın hafta sonları kapasitenin 40 araca çıktığına inanılıyor.
 
Eğer işiniz Bağdat Caddesi üzerindeyse ve yürüyüşü biraz seviyorsanız. İspark'ın çekilen arabaların da konulduğu sahil otoparklarını deneyebilirisiniz. Suadiye'de ve Bostancı'da bulunan bu iki otoparkta da yer bulmak az da olsa mümkün. Özellik Suadiye'deki İspark daha umut verici ancak Bostancı'da bulunan İspark Otoparkının maalesef önünde otoparka girmek için yarım saat bile beklemeyi göze almalısınız.
 
Gelelim belkide Cadde Eşrafının en şanslı kesimine, Bağdat Caddesi'nin birinci yada ikinci ve hatta üçüncü paralelinde bulunan sokaklara. Bu sokaklara İspark çoğunlukla bakmıyor. Gerçekten şansınıza güveniyorsanız, bu sokaklarda park yeri aramayı deneyebilirsiniz. Eğer o gün iyi bir gününüzde olduğunuzu düşünüyorsanız denemeniz de yarar var. Ancak Garaj önleri, apartman bahçe girişleri ve yaya geçidi üzerine araçlarınızı bırakmamanız konusunda da uyaralım.
 
Yada yukarıda ki tüm yazıları unutun ve en güzeli bir taksiye binin...
 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.