KARMA METAL - Bisiklet parkı şehircilik planında önem kazanıyor..

21.09.2014 00:38:07
A+ A-

KARMA METAL - HOLLANDA DÜNYANIN EN BÜYÜK  BİSİKLET PARKINI İNŞA EDİYOR.. ŞEHİRCİLİK PLANINDA  BİSİKLET PARKI  ÖNEM KAZANIYOR.. 

Hollanda'da ünlü kişilerin bisikletle işe gidip gelme  görüntüsü onlar için çok sıradan.  Tabiki sadece işe gidip gelme olarak düşünmeyin. Avrupa'da tatillerini  bisikletle seyahat edilerek  geçirenler hiç de az değil.. Berlin, Roma, Prag, Dublin, Oslo bisikletle seyahat edilecek yerler arasında. Avrupa halkı ortalama 15 gün süren tatillerinin tamamını binlerce kilometre pedal çevirerek geçiriyor. 

Günlük yaşamın vazgeçilmez araçlarından olan bisikletleri  şehir içinde park etmek hem  şehir görüntüsü için hem de bisikletlerin zarar görmemesi için ciddi bir konu.

 

Türk toplumunda bisiklete binme kültürü  bir Hollanda kadar olmasa da  Türkiye'de de bisiklete binme kültürü giderek önem kazanıyor.  Türkiye'deki bisiklet parkı üreticileri bisikletlerin park edilmesi için yeni dizaynlar  hazırlıyorlar. Park alanına ve modellere göre bisiklet parkı ölçüleri  değişiklik göstermektedir.

 

Modellere  ve ömürlerine göre  bisiklet parkları fiyatları çok değişkendir. 

Bisiklet parkı bir bir kent  planlarını aşarak   evimizin bahçesinde dahi kullanmayı planlayacağımız  zorunlu ürün olma yolundadır.