Göstermelik işler bunlar. (Botobüs )

02.10.2014 01:09:30
A+ A-

İETT, Botobüs adı verilen şehir içi ulaşım için çevreci yeni bir otobüs hizmete sundu.
 
Tavanı bitkilerle kaplı Botobüs dün ilk seferine çıktı. 87 numaralı Edirnekapı-Taksim hattında hizmet verecek olan Botobüs, dün basın mensuplarına tanıtılmış ve bu vesileyle biz de öğrenmiş olduk. Faydalı mıdır derseniz anlatılanlara göre evet derim... İyi bir şeye "istemezuk" diyemem. 
 
Haberin detayını Radikal'den okuyabilirsiniz. 
http://www.radikal.com.tr/cevre/mangala_uygun_botobus_seferlerine_basladi-1215933
 
Yeni köprü, yeni havaalanı, yeni insaatlar ile beton sevdalıları işin içinde olunca, acaba botobüs üzerine neden küçük inşaatcıklar yapmamışlar diye merak etmedim dersem yalan olur. Her ne kadar otoban kenarlarına bazen doğal, bazen de yapay yeşillikler yaparak çevreci olduklarını söyleseler de, en büyük icraatlarının beton dökmek olduğunu bilmeyen yoktur. Duble yollar desem anlaşılması için yeterlidir. 
 
Muğla'nın Milas ilçesinde, 7 yıl önce çıkan yangınla 238 hektarlık ormanlık alanın kül olduğu Güvercinlik Koyu'nda 1000 yatak kapasiteli ikinci otel inşaatını görünce tüm iyi niyetlerimi kaybediyorum.  Binlerce dönüm yeşil  ormanı arazisini yakıp sonra da sırf  birilerinin nemalandırıldığı yerde,  3-5 metre göstermelikten ibaret yeşilliğin pek lafı olmaz. 
 
 
 
 
İstanbulda nefes almak için yer bırakmayıp, yandaş işadamlarını bir türlü doyuramayanlar, acaba bu işten kimleri nemalandıracak dedirtiyor bana. Nanköre bak nanköre, buna da kusur buldu diyenler olabilir. Gösteriş heveslileri ve altından mutlaka birşeyler çıkar diye düşündüklerim için fazla söyleyecek söze gerek duymuyorum.
Ne diyeyim hayırlı olsun!
 
Cevdet Aykan Demir
 
http://www.cevdetaykandemir.com/
 
 


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.