İstanbul'un İki Aylık Su Rezervi Kalmış!

17.07.2014 16:47:39
A+ A-

Siyasi iktidarın en ateşli savunucularından bir gazete, ortaya bir iddia attı. Gezi eylemcileri internet üzerinden örgütlenecek, muslukları açık bırakarak, İstanbul'un iki aylık su rezervlerini 1 ayda bitirerek, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi AKP'yi zor durumda bırakacak, hatta bitireceklermiş. Bu haberin doğruluğunu kanıtlamak içinde, bir tweeti eklemişler.

Bu haberin, saçmalık yarışmasına girse, 1. olacağından hiç kuşkum yok ama, ister istemez insanın aklına bazı sorular geliyor. Bu haberi neden yaptılar?  Bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum. "İstanbul'un iki aylık su rezervi kalmış" daha Temmuz'un ortasındayız. BU demek oluyorki, Eylül ayı ortalarına doğru su rezervleri tükenecek. Geziciler bu süreci sadece hızlandırıp, Cumhurbaşkanlığı seçimini etkileyecekler.

Gezici, Çapulcu, Vandal, vs gibi yakıştırmalarla sürekli aşağılamaya çalıştıkları o pırıl pırıl gençlerimizin, çevre konusunda ne kadar duyarlı olduğunu, bu uğurda ne büyük bedeller ödediklerini bütün dünya gördü. Kendilerini ağaçlara siper eden o gençlermi bu alçaklığı yapacakmış? Yalanın, iftiranın, fitneliğin, bu kadarına söyleyecek söz bulmakta bile zorlanıyor insan.  Bu haberi (!) yapan gazete şunuda iyi bilmeliki, borozancılığını yaptığı, AVM ve servet sevdalısı güçler, ormanları yok ederken, o gençler kendilerini dozerlerin önüne siper etmişlerdir. O gençlerki, bu uğurda, canlarını ve  gözlerini kaybettiler, 2 yüzden fazlası beyin tramvası geçirdi, binlercesi yaralandı, on binlercesi gaza mağruz kaldı. 

Geziciler, çevre düşmanı değil, bilakis çevreniz koruyucusudurlar. Onlar, çıkar peşinde koşmazlar ve sebebi ne olursa olsun, böyle bir eylem yapmazlar. 

Böyle bir haber (!) sebepsiz yere yapılmaz. Bu haberi yapanlar, yarın öbürgün su kıtlığı başladığında, bunun gerçek sorumlularının kim olduğunu ört bas edebilmek amacındadırlar ama istemeden de olsa ağızlarından kaçırdıkları bir şey var. "İstanbul'un iki aylık su rezervi kalmış"

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.