Korkuyorum....

17.03.2015 09:01:24
A+ A-

"Eskişehir'de boş bir arazide cesedi bulunan Leeds Üniversitesi Siyaset Bölümü doktora öğrencisi Erinç Pütün'ün (34) ölümünün köpek saldırısından kaynaklandığı netleşti."
Bu yazıyı kendisini hayvan sever olarak tanımlayan insanlara derdimi anlatmaya çalışmak için yazıyorum. Neye göre kendinizi hayvan sever olarak tanımlıyorsunuz? Neye göre bizi havyan düşmanı olarak algılıyorsunuz bilmiyorum. Ama şimdiye kadar herhangi bir hayvana bilerek isteyerek zarar vermedim. Bir karıncayı bile incitmedim Sadece korkuyorum. Fobi derecesinde köpek korkum var. Temeli çocukluğuma dayanan bir korku. Bu korkuyu aşabilmek için psikolog desteği dahi aldım ancak tamamen yenebilmiş değilim. Yendim zannettiğim korkularım böyle haberleri okudukça tekrar gün yüzüne çıkıyor ve siz kendini hayvan sever zannedenlere karşı öfkeye dönüşüyor.
Hayvanları sevseydiniz eğer, onları histerik bir kafa yapısıyla korumaya çalışmazdınız. Onları sadece karda kışta hatırlamazdınız. Kaldırım kenarına koyduğunuz, sokak köpeklerinin bile yiyemediği abuk sabuk atıklarınızla onları doyurmaya çalışmazdınız. Belki de siz olmasaydınız bu ülkede sokak köpeği bile olmazdı. Her birinin düzgün bakım alabildiği barınaklar olabilirdi. Eğer hayvanları sevseydiniz onlardan sıkılınca kuytu köşeye atıp kurtulmaya çalışmazdınız. Pet-shoplarda alıcısını bekleyen içler acısı haldeki hayvanlar için bir şeyler yapardınız. Hayvanları sevseydiniz bu ülkede adı hayvanat bahçesi olan garip, insanlıktan uzak mekanlar olmazdı,yunus parkları kapatılırdı eğer siz gerçekten hayvanları sevseydiniz. Ama bence siz sadece kendinizi düşünen bencil insanlarsınız. Sevginizi ne bir insana ne bir hayvana verebilirsiniz. 
Evlerinize tıktığınız,kendi doğal ortamından kopardığınız, çocuğunuza oyuncak gibi alıp sıkılınca bir köşeye attığınız, sahip olma duygunuzu tatmin ettiğiniz sadece kendi hayvanınızı sevdiğiniz,sokakta her türlü özgür şekilde dolaşma hakkı olan "sizin" hayvanınızı sokak köpeklerinden tekmelerle sopalarla korudunuz. Siz sahip olduğunuz oyuncağınızı seviyorsunuz. Ya da sevdiğinizi zannediyorsunuz. Bizi de hayvan düşmanı olarak yaftalayıp hırçın, acımasız bir şekilde eleştiriyorsunuz.
Hayır hayvan düşmanı değilim sadece korkuyorum. Sokaklarda ne yapacağı belli olamayan başı boş köpeklerle yaşamak istemiyorum. Kış mevsiminde akşam vakti sokakları köpeklerle paylaşmak istemiyorum, onlardan korkup sokağa çıkmaktan vazgeçmek istemiyorum. Bir insanın ölüm şeklinin bu denli mantık dışı olmasını istemiyorum. Böyle haberler sadece bu ülkede oluyor çünkü bir tek bu ülkede sizin gibi hayvan severler var. Keşke hayvanları rahat bıraksanız onları sevmeseniz. Böylece ne sokak köpeği olurdu ne de onlardan korkan hayvan düşmanı olarak yaftalanmış insanlar olurdu.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.