Oynanacak bir bahçe aranıyor!

06.03.2014 22:33:32
A+ A-

 

Hava bir gün soğuk iki gün sıcak, şeklinde bizimle dalgasını geçerken, çocukların hepsinin sapasağlam bir şekilde dışarıya çıkmamız biraz imkansız. En az birisinin burnu akıyor.

Benim çocukluğumda da pek bir yeşillik yoktu etrafımızda. Istanbul'da o zamanlar da bağlar bahçeler yoktu, en azından benim büyüdüğüm kısmında.
Dünyanın en güzel şehridir İstanbul, o muhteşem yapılarıyla amma ve lakin en kalabalık ve en boğucu şehridir de aynı zamanda.

Ama çocukluğumda hiçbir korkum olmadan sabahtan akşama kadar sokakta oynardım. Aynı zamanda annem çalıştığı için benden küçük 3 kardeşime de ben bakardım.

Her neyse!

DSC_1562

Çocuklarımın bahçede koşarak, oynayarak büyüdükleriyle ilgili hep bir hayalim vardır. Bu biraz imkansız gibi gözükse de ümidimi kaybetmiyorum ;)

Çoğu zaman maalesef evdeyiz. Sanki her zaman birşeyler eksikmiş gibi hissediyorum. Çünkü çocuklarım istedikleri kadar özgürce havanın, koşmanın tadını çıkaramıyorlar.

DSC_1573

Bu yüzden hergün mutlaka onları dışarı çıkarıp bulabildiğim en yeşil yerde oynamalarına ve özgürce koşmalarına izin vereceğim. Bunu ne kadar başarabilirim tam bilmiyorum çünkü, her köşe başında yeni bir inşaat var.

 

DSC_1568

Bugünlerde ben ve Odelia, çiçek ve renklerle çok ilgileniyoruz. Kim bilir belki hasret kaldığımız içindir. Belki kendimizi bu şekilde tatmin etmeye çalıştığımız içindir.

Siz bahçesi olanlar o kadar çok şanslısınız ki! Bahçenizde oturup çayınızı yudumlarken, çocuklarınızın eğlenceli oyunlarını, oradan oraya koşturmalarını ve pek de eğlenceli olmayan kavgalarını izleyebilirsiniz.

Şükredin, belki farkında değilsiniz  ama bahçeniz ve o rengarenk çiçekleriniz olduğu için çok şanslısınız!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.