Paramızla kanser yapan daireler satın alıyoruz

26.08.2014 16:00:45
A+ A-

AKP iktidarının kalkınma modeli; kentleşmeyi boş gördüğü her alana beton bloklar dikmek, enerji üretmeyi dereleri yok etme pahasına tüm drelere  hes yapmak, kentlerimizin su ihtiyacını da su getirilecek bölgenin hiçbir doğal dengesi gözetmeden nerde su varsa devasa yıkıcı makinalarla  hiçbir engel! tanımadan getirmektir

-Kentlerin boş alanlarına yapılan beton bloklar kentlerimizi yaşanamaz hale getirmiş

-Derelere yapılan hesler  enerji ihtiyacımıza cevap olmadığı gibi doğanın ciddi olarak tahrip olmasına neden olmuştur

-Uzak yerlerden getirlen su kentlerimizin içme suyu ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalmıştır

Kısacası akp iktidarının lokomotif olarak gördüğü inşaat sektörü kentlerin nufusunu arttırmış, betonlaştırmış su, ulaşım gibi alt yapı hizmetleri yetrince karşılayamadığı gibi çevresindeki kırsal ve doğal alanalrında yok olmasına sebep olmuştur. Bu yanlışlar yetmiyormuş gibi konutlarda ısı yalıtımını en iyisağlayan, nefes alan ve sağlığın güvencesiolan ahşap, taş, toprak gibi malzemeler yerine tamamen beton ve plasik malzemeler kullanılarak konutalar/daireler kanser yapan hücreler haline getirlimiştir. Paramızla kanser satın aldık ve almaya devam ediyoruz.

Dünyamızı tehdit eden küresel ısınmdan doğacak çevre felaketlerinde en çok etkilenecek olanlar Türkiye gibi kendi doğal çeveresini daha fazla ve hızlı bir şekilde yok eden ülkeler olacaktır. Bu gidiş devam ederse Türkiye'de çevre felaketi yakın gelecekte kaçınılmaz olacak kanser vakaları katlanarak artacaktır.

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.