"Pat!" diye önüne çıkmak buna derler!

31.03.2015 02:11:57
A+ A-

Perakende mağazacılık dönemimde benimle birlikte çalışan satış elemanlarımdan biri ile yıllar sonra karşılaştığımızda sohbetimiz sırasında o dönemde benimle ilgili ilginç tespitini bana şöyle aktarmıştı hiç unutmuyorum;

- "(Gülerek) Sizde bir sır bir keramet mi var bilemiyorum. Çalıştığım dönemde mağaza içinde satış konusunda veya başka bir konusunda veya benzer durumlarda küçük olumsuzluklar yaşanırdı, ama o olumsuzluklara rağmen tüm yaşananların sonucunda hep kazanan siz oluyordunuz. Negatif durumlar pozitife dönüşüyordu. Sizin kadar şanslı birini görmedim valla!"..

Her somut olumlu veya olumsuz gelişmelerin aritmetiğinde az da olsa şans veya şanssızlık faktörlerinin etkili olduğunu söylemek mümkün.

Fazla mütevazi olamayacağım!

Herkes gibi zaman zaman benim de zor anlarım olmuştur. Veya gerçekleştirmek istediğim şeyler olmuş ve de oluyor. Satış elemanımın da söylemiş olduğu gibi zor anlarımın sonucunda ibreler hep bana pozitif olarak döndüğüne şahit oluyorum.

Gerçekleştirmek istediğim şeylerin (istisnalar hariç) de gerçekleştirdiğimi görüyorum, pek fazla zorlanmadan.

Bazen de "Pat!" diye önüme çıkıveriyor nedense!..

Tıpkı bugün olduğu gibi..

Uzun zamandır memleketimde gerçekleşmesini istediğim bir dönemin sembolü haline gelmiş ve yıllar sonra çeşitli değişimlerden dolayı yok olmaya yüz tutmuş mimoza ağaçlarının yeniden uygun sokaklara dikilmesi ve yine memleketimde gerçekleşmesi için daha önce Kadir adlı okul arkadaşımla birlikte ortak düşündüğümüz Güzel Sanatlar Lisesinin açılabilmesi için ilk adımımızı atmış ve sürece bağlı gelişmelerimizi beklerken bu sabah memleketimin Belediye Bakanı'nın babası mağazama ziyaretime geldi.

Dedim ya "Pat!" diye önüme çıkıyor diye!..

Nasıl sevindim, nasıl sevindim!..

Kısa sohpetimizden sonra Başkanın babasına önce mimoza sonra okul konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile kordineli yardım etmesi dileğinde bulundum.

Söz aldım ve ayrıca oğlu ile direkt görüşmemi önererek özel telefonunu verdi.

Yarın ilk işim onu aramak olacak.

Güzel Sanatlar Lisesinin neden memleketimde olması gerektiğini kısa kısa örneklerle vurgulamaya çalıştım.

Dinledi..

Onayladı..

Sevgili Kadirim haberin ola!

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.