"Siçturma Madenina!"

23.02.2016 13:09:21
A+ A-

"Bu milletin a... koyacağız" sözünün arkasında kararlılıkla duran ve bu uğurda elinden geleni ardına koymayan "hükûmet müteahhidi" Mehmet Cengiz, bu halkın libidosu yüksek kocası olmayı sevmişe benziyor.

3. havalimanı ve nükleer santralden tutun, elektrik dağıtımlarına, baraj ve yol inşaatlarından denizi doldurma (Maltepe'de) projelerine bir yığın ihalenin yüklenicisi olan Cengiz Holding, çürümüş bir düzenin çürük lokomotifi olmaya devam ediyor.

Ancak Artvin halkı, 'hükûmetin fahri müteahhidi'nin yatak odasını başına yıkmaya kararlı olduğunu, Karadeniz'de başlattıkları isyanla herkese gösteriyor.  

1979 yılında Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez, nam-ı diğer Terzi Fikri; ilçedeki içki, kumar sorunlarını, kadına yönelik şiddeti ele almaya başladığında da, başta "Çamura Son" olmak üzere birçok çalışmasıyla Fatsa'yı yaşanır bir ilçe yaptığında da yanında Karadeniz halkı vardı.

Şimdilerde Cerattepe'deki direnişe, doğasına, yaşam alanına sahip çıkanlara 'vatan haini' diyenlerin dede-babaları Terzi Fikri'ye de aynı ithamda bulunmuşlardı. O ise onlara şöyle karşılık vermişti: "(.) Eğer bir ülkede vatan, İsviçre bankalarında gizli hesap defterleri ve Amerikan doları olarak görülüyor ve bu insanlar da yönetimi ellerinde bulunduruyorlarsa vatan için darağaçlarını omuzlayanları elbette "vatan haini" ilan edeceklerdir."

Artvin halkı da kendilerini hainlikle suçlayanlara aynı şekilde, Nâzımca haykırıyor:
"Cengiz'in kasalarıysa vatan, biz 'vatan hainiyiz!'"

Soydan Kızgın
23.02.2016YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.