Yine aynı manzara ve yine aynı tantana!

28.10.2014 22:42:49
A+ A-

Ve ne yazık ki yine ölümcül bir olayla karşılaştık. Sürekli aynı şekilde ölümler gerçekleştiği için artık duyarsızlaşmaya başladık.
 
Dikkat ettiniz mi ne zaman ölümcül bir olay yaşansa medyada özellikle televizyonlarda aynı manzaralarla karşılaşıyoruz. Bir kez olsun hiç kimse olayları üstlenip gereğini yapmadı. Ve hiç bir olay sonucunda suçlular cezalandırılmadı. 
 
Örnek mi istiyorsunuz?
 
İşte size Roboski katliamı!!! Çok mu siyasi oldu? O zaman alın size Soma... O da mı yetmedi alın size Mecidiyeköy'deki Torunlar İnşaatta gerçekleşen ölümler. Bu medya ne zaman 3 maymunu oynamayı bırakırsa işte o zaman ölümler azalır. 
 
Suç sadece medyada mı?
 
Elbette değil.
 
Halkın arasında öyle bir ayrıklık oluşmuş ki Roboski katliamı olunca "Kaçakçılık yapmasaydılar" diyecek kadar insanlıktan çıkmış, dile kolay 301 insan, 301 madenci ölünce de "bu işin doğasında var" diyecek kadar yüzsüzleştik ne yazık ki! 
 
Bu ayrıklık öyle bir şekilde  kanımıza işlemişki bundan dolayı ortak tepki gösteremiyoruz. Eğer ortak bir tepki verilseydi Roboski katliamının sorumluları bugün yargılanmış olurdu, Soma katliamının sorumluları ceza almış olurlardı, inşaatlarda ölen her bir vatandaşımızın ölümüne neden olanlar yargılanmış olurlardı.
 
Şu anda yüzde 99umuz ekran karşısında ayağımızı uzatmış, çayımızı yudumlayarak Karaman'da gerçekleşen olayı izliyoruzdur. Böyle izledikçe de çok değil en fazla 1 yıl sonra yine böyle bir olayla karşılacağız....
 
Son bulması dileğiyle...


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.