Alice in Wonderland kıvamında Karaköy Junk

02.07.2014 09:43:41
A+ A-

Lunapark mı desem film seti mi karar veremedim. İçeride her telden güzellik var.

Karaköy Junk, İstanbul’un yeniden değer kazanan semtlerinden Karaköy’de mini mini bir dükkan. İçeride farklı dönemlere ait eşyalar, oyuncaklar, tablolar, tasarım ürünler, hayatınıza eğlence katacak incik cıncık her birşey var. Dükkanda gördüğünüz birçok şey antika. Ortam film setindeymiş hissi yaratıyor insanda. 

image

image

image

Çocukluk günlerinizden kalma bir tahta at, legodan yapılmış bir telefon, 1930’lardan kalma dünya küresi, Türk filmlerinde sıkça gördüğümüz mecmualar, fen derslerinde üzerinde pratik yaptığımız insan maketleri vs. vs… Dediğim gibi bu Junk’ta çok malzeme var.

image

image

image

Keşfetmeyi, içinizdeki çocuğa zaman ayırmayı ve bu sıkıcı dünyada hayatınıza bir parça mutluluk katmayı istiyorsanız Junk’a muhakkak uğrayın. Fiyatlar 50-60 TL civarından başlıyor, ürünün değerine göre yükseliyor. Bence maddi manevi bu işe yatırım yapıp, arada kendinizi şımartmakta fayda var. ;)

İleride dükkanı büyütmeyi düşünürler mi bilmiyorum ama projelerle işi büyütmeye niyetli oldukları kesin. Şimdiden Teoman’ın sahnesini dekore etmişler. Bir de daha pek kimsenin haberi yok, ben size şimdiden söyleyeyim. Ece Sükan’la bir Vintage Fair düzenleme projeleri varmış. Kulağa hoş geliyor Vintage Fair fikri…

image

Bu arada bir not, burada Star Wars tutkunları için de malzeme var. Örneğin bu İngiliz bir tasarımcının çalışması.

Karaköy Junk Kılıç Ali Mescidi Sokak’ta. Pazartesi günleri kapalı, diğer günler 12.30 - 20.00 arası açık. Foursquare için tık tık.

Kaynak: sehirnotlari.com

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.