Bahçe Dekorasyon Fikirleri

12.05.2015 00:22:50
A+ A-

Bahçe Dekorasyon Fikirleri
Havaların ısınması ile birlikte artık bahçe sezonu da açılıyor. Bahar ve yaz aylarında herkesin vazgeçilmezi bahçelerin de dekorasyonu oldukça zevk ile yapılan ve bahçede zaman geçirirken, otururken göze hitap etmesi oldukça önemli bir hal alıyor.
Bu yazımızda sizlere bahçe dekorasyon fikirlerinden bahsedicez. Göze hitap eden ve herkesin hayranlık duyduğu bahçelere kavuşmak aslında hiç de zor değil. İlk olarak bahçenizdeki çiçeklerin ve bitkilerin yerlerini gözden geçirmeniz gerekir. Hoş bir kombinasyon ile bahçenizde çiçeklerinizle bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Mesela çiçeklerinizin bulunduğu saksıları renk renk boyayabilirsiniz. Ayriyeten çöpe atacak olduğunuz pet şişeleri saksıya dönüştürebilirsiniz. Hatta dönüştürmeden önce şişelerinizi de renk renk boyayabilirsiniz.
Eğer kullanmadığınız bir koltuğunuz var ise ve atmayı düşünüyorsanız atmayın! Biraz nemlendirerek ve çim tohumu serperek bahçenizin köşesinde fark yaratabilirsiniz. Küçük taşlar ile bahçenizde yollar oluşturabilirsiniz.
Eğer bahçenizde sadece yeşillik amaçlı büyük bir ağacınız varsa ağacınıza renk katabilirsiniz. Renkli el işi kağıtlarından yapacağınız dev ponponlar ile ağacınızı rengarenk bir hale getirebilirsiniz.
Boş teneke kutuları çiviler ile delip desenler yapıp, içerisine mum koyarak bahçenizin duvarlarının üstüne koyabilir ve hatta ağaçlara asabilirsiniz. Dilerseniz oturduğunuz masanın üzerine koyarak da hoş bir ortam yaratabilirsiniz.
Bahçenizin tam ortasına ya da bir köşesine taşlardan oluşan bir şelale yapabilirsiniz. Küçük bir motor yardımı ile suyun dönüş işlemini gerçekleştirebilir. Bahçenizde kuş cıvıltılarına ek olarak su sesi de ekleyerek huzuru yaşayabilirsiniz.
İnce uzun bir ağaç kütüğünün içini boşaltarak doğal saksı görünümü sağlayabilirsiniz. Bahçe dekorasyon yaparken çiçekleriniz ile bu ağaç kütüğünün içerisinde çok daha güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kullanmadığınız bir ahşap merdiveni saksılarınızı koymak için bir dekor parçası yapabilirsiniz. Kullanmadığınız ayakkabı ve çizmelerinizin içerisine toprak ile doldurarak saksıya dönüştürebilirsiniz.
Bahçenizin dekorunda ilk dikkat etmeniz gereken şey ise, bahçenizin temizliğidir. Ayrıca bahçenizin derli toplu bir düzene sahip olması da oldukça önemlidir. Bahçenizin derli toplu ve düzenli olması da bir nevi dekorasyondur. Bahçenizde küçük suyolları oluşturabilirsiniz. Eğer şelale yapmayı da düşünüyorsanız, şelale ile su yolunu birleştirebilirsiniz.


ETİKETLER: Haber, Haberler, Ayakkabı, zaman, Hava, kuş, , Su, motor

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.