Country mutfak dekorasyon nasıl yapılır?

03.07.2015 02:50:45
A+ A-

Country tarzı öncelikle anlatmak istiyorum. Kır tarzı tasarımdır. Mutfağınızda bu tarzı arıyorsanız tam size göre. Rustik tavanlar, İşlemeli perdeler, beyaz duvarlar, eskitilmiş ahşaplar, mutfak dolapları yerine raflar kullanabilirsiniz. Basit ya da modern mutfaklardan haz etmeyen hanımların severek tasarlayacağını düşündüğüm bir tarzdır. “Geleneksel tarzları seviyorum” diyorsanız size uygun tasarım işte bu.


Bol bol beyazlarınve ahşapların olduğu raflarınıza gümüş şamdan ve mumlar koyabilirsiniz. Asma avizeler kullanabilirsiniz. Eski tipte avizeler mutfağınızda oldukça hoş duracaktır. Dilerseniz duvarınıza saat ya da dekoratif süs asabilirsiniz.
Country mutfak dekorasyonunda maun ahşap önemli bir yer tutuyor. Malzemelerinizi buna göre dikkatlice seçmenizi tavsiye ediyorum. Mutfağınıza şıklık kazandırmak için de mermer tezgah kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı sıcak renklere boyayarak subway tarzı fayans ile kaplayabilirsiniz. Tavanınıza gelince de viktoryen tarzı plaklar kullanarak kombinleyebilirsiniz. Mutfaklarınızda seramik, porselen ve bakır mutfak eşyalarını aksesuar olarak kullanabilirsiniz.


Sıcak renklerle dolu mutfağınız olsun istiyorsanız hemen kafanızda tasarlamaya başlayın. Mobilyalarda toprak renklerini de kullanarak zevkinize göre döşeyin. Tüm aile bireyleriniz ile hoş sohbet ve vakit geçirirken yemeklerinizi pişireceğiniz rahat ortamı sağlamış olursunuz. Dilerseniz eski tip de tavalarınızı duvarlarınıza asabilir, dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Şık ve zarif avizeler ile mutfağınıza şıklık kazandırabilirsiniz. Klasik kristal avizeler, demirden dövülmüş dökme şamdanları aydınlatma olarak kullanabileceğiniz seçenekler arasında. İsterseniz de gaz lambası kullanabilirsiniz.

Cem KARAÇAR

Ev dekorasyonu

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.