Country tarzı ile yatak odası dekorasyonu yapmak.

12.06.2015 10:37:58
A+ A-

Toprak renklerinin sıkça kullanıldığı, rahat ve genişliğin ön planda olduğu, sıcak, yumuşak görünümü amaçlayan bir tarzdır. Country. Daha çok ahşap mobilya tarzıyla ön plana çıkan bu tarzda pastel tonlarıyla bütünleşen ev dekorasyon modelleri tam bir görsel şölen oluşturuyor.  Zaten genel amaç ‘kır evi’ esintisini odalarınıza getirmek.

Aynı zaman da modern mobilyalarınızı bu stille birleştirmeniz de mümkün. Bunun için yatak odası takımınıza ekleyeceğiniz halı, perde, ayna gibi tamamlayıcı detaylar yine country tarzını yansıtmaya devam edecektir. Örneğin halınızı küçük çiçek desenli ya da sehpanızı ahşap seçmek bu tarzı sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra duvarlarınıza asacağınız aynalarınız ahşap olabilir ya da manzaralı tercihe göre sade tablolarla donatabilirsiniz. Topraktan veya seramikten yapılmış aksesuarlarda kullanılabilir.

Country Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu nda sadelik ve fonksiyonellik hedeflenmekte. Bununla birlikte mobilyalar rahat ve kullanışlı. Üstelik country tarzı demekle iş bitmiyor, hangi ülkenin country tarzı olduğu da çokça önemli. Örneğin Amerikan Country tarzında mobilyalar daha büyük ve genişken, İngiliz stilinde oymalı ve zarif görünümlü parçalar bulunuyor, bunun yanı sıra Fransız country stilinde romantik havanın hâkim olduğu görülmekte.

Yatak odanızı country tarzında dekore etmek için kullanacağınız aksesuarlardan bir kaçı da ahşap saatler, dantel örtüler, mumlar ve taze çiçeklerdir. Takdir edersiniz ki teknolojik eşyalar oldukça az kullanılır ve metal eşyaları kullanmaktan tabir-i caizse kaçınılmıştır. Aynı şekilde yatak odanızın perdelerini seçerken stor veya zebra perdeler yerine daha düz, yumuşak desenli zarif perdelerin tercih edilmesi söz konusudur. Ve dekorasyonunuzu biraz daha yumuşatmak adına uygun gördüğünüz yerlere bakır çömlekler, hasır sepetler iliştirebilirsiniz.

Sade, sıcak ve samimi bir yatak odası istiyorsanız country tarzı tam size göre.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.