Değerlendirme bekleyen alan; merdiven altı

24.01.2013 16:15:27
A+ A-

Eviniz dubleks ve merdiven altı boş mu duruyor? Ya da kapalı bir duvar mı var o alanda?

Peki raf, çalışma alanı, açık mutfak, küçük bir tuvalet veya dolap, çekmece gibi bir alana ihtiyacınız var mı? İsterseniz seçtiğim örnek fikirlere bir bakın, belki o atıl duran alanı değerlendirmek istersiniz :)

Bazen oraya bir yatak veya koltuk yerleştirmek özellikle misafir için kurtarıcı olabilirken, evde tek tuvalet varsa ikincisi bu alanda oluşturulabilir. Ya da bu alanı farklı bir şekilde düşünerek küçük bir kapı ve pencere ile mini bir hobi odası, çocuk oyun odası veya ardiye yapabilirsiniz.

Merdiven duvar dibi yerine ortadaysa, altına kemerli bir geçiş alanı oluşturabilirsiniz. TV ünitesi, vitrin veya kitaplık da yine kurtarıcı ve estetik çözümler arasında.

Buradaki en sevdiğim dekorasyon fikirlerinden biri de, duvar dibinde yer alan merdivenin altına pencere açmak. Özellikle o alan yemyeşil bir bahçeye veya güzel bir manzaraya bakıyorsa :)

Fotoğraflar için tıklayınETİKETLER: Haber, Haberler, Çocuk, Mutfak, Kapı, Oyun, Hobi,

YORUMLAR

Tarlabaşı -

Tarlabaşı boşaltılmadan önce binaların merdiven altlarında yaşayanları hatırladım şimdi bak görüyor musun... En çok da yaşadığı evin kapısının üstünde, burada şiir yazılmaktadır, yazan adama ne olduğunu düşünmeye başladım, hani şu kirasını ödeyemediği için kapısının ardına yığınak yapmış içeri kimseyi almayan... Güldürdünüz beni bunları hatıorladıktan sonra tekrar okuyunca. Teşekkürler

0 2
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.