Dekorasyonda Provans Trendi

23.06.2015 01:41:31
A+ A-

Provans Fransız stili olan ve yazlık evler için kullanılan bir tarzdır. Bu tarza baktığımız da iki zıtlığı bir arada görmek mümkündür. Hem basitli ve naif bir yaşamın temsilcisi hem de şıklığın ve zarafetin en iyi temsil edildiği tarzlardan biridir. Provans tarzında uçuk ve pudra tonlarının çok fazla bir şekilde kullanıldığını ve bu tonların insanın içini açtığını söylemek mümkündür. Yaz stili olarak geçmesinin en büyük nedeni de budur. Yazları insan rahatlamak ister ve açık tonlar bu konularda her zaman yardımcı olmuştur. Romantik renkler yani yeşil, mavi, pembe, lila gibi renkleri tercih ederek çok daha naif ve samimi bir ortam oluşturabiliriz.
 
Islak zeminlerde Provans Akımı tarzında en çok siyah beyaz damalı tasarımlar görülmektedir. Baktığımız zaman bu tarzın bittiği düşünülmemekte hala kullanılmaktadır. Bu tarzın biteceğini de pek inanmıyoruz. Mobilyalarda zarif kıvrımlar ve ince tasarımlar hemen göze çarpmaktadır. Ev dekorasyon modelleri arasında patine ahşap denilen kullanım bu tarz için olmazsa olmazdır. Diğer yandan en çok aksesuar olarak gümüş mumluklar tercih edilir ve böylece zarafetinde bu tarzda nasıl ortaya çıktığını görmüş oluruz. Diğer yandan el dikimi yorganların bir koltuğa atılması yine mütevazılığın göstergesi olarak karşımıza çıkar. Aslında ön planda olan ortamın iç açıcı olmasıdır. Bunu yaparken hem mütevazı hem ihtişamlı olmak bu tarzda mümkündür.
 
Siz de daha çok açık renk, oymalı masif mobilyaların, çiçek desenli kumaşların, kuş kafeslerinin, zarif şamdanların, ferforje objelerin, şömine ve örme taş duvarların, chesterfield koltukların, klasik avizelerin ve pastel renklerin ön planda olduğu country stilinin huzur dolu atmosferini evinize taşımak istiyorsanız, sizin için seçtiğim ürünlerden ilham alabilirsiniz.
 
Her çeşit kullanılmış kavanoz, cam fanuslar, ferforje sehpa ve sandalyeler, dededen kalma gümüş takımlar kullanılır.
El dikimi yorganlar, kilimler, duvar panoları, danteller, güpürlü perdeler, keten dokulu kumaşlar, tül cibinlikler.
Özellikle lavanta dolu keseler, çekmecelerde sabunlar,


ETİKETLER: Haber, Haberler, Beyaz, gümüş, zaman, Mavi,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.