En güzel kitap okuma köşeleri

01.06.2015 01:07:58
A+ A-

Son zamanlarda ev ve yeri dekorasyonlarında vazgeçilmez bir dekor haline gelen kitaplıkların yerini bir de ev içerisinde kitap okumak için köşeler ayrılmaya başlandı. Geniş ve çok odalı evler de kitap okumak için ayrı bir oda ayrılırken şimdiler de hemen hemen evin içinde bulunan her köşeye kitap okuma köşesi kurulabiliyor.

Kitap okurken ortamın sessiz olması ve huzur vermesini isteyen birçok insan gibi sizler de eviniz de gözünüze kestirdiğiniz küçük bir köşeyi kendinize ait kitap okuma köşesi yapabilirsiniz. Büyük minderler, uzanarak okunacak kitap okuma ranzaları, rahat ve geniş koltuklar, camın önüne koyulan sedirler, kitap okurken kahvenizi de koyabileceğiniz küçük sehpalı kitap okuma koltukları, bahçeye koyulacak bir hamak ve daha birçok fikir ile kitap okuma köşesi yaratabilirsiniz. Son yılların en favori kitap okuma köşelerinden biri de odanız da camın olduğu kısma sedir şeklinde yapılan okuma köşesi. Hem dışarıda ki havanın güzelliğini görerek kitap okuyabilir hem de kitabınızın sayfalarının nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz.

Farklı bir tasarımla kitap okuma köşesi yaratmak istiyorsanız hayal dünyanıza başvurabilirsiniz. İlginç tasarımlı birçok kitap okuma köşeleri yapılmakta. Bunun dışında eğer kitap okumak için eviniz de bir oda ayırmayı düşünüyorsanız duvarlarınızı boydan boya kitaplık rafları ile tasarlayıp sallanan koltuk ya da minder kullanarak sade ve şık bir ortamda kitabınızı okuyabilirsiniz.

Değişik tarzda kitaplıklar da yaratacağınız kitap okuma köşenize ayrı bir hava katabilir. Kitap okurken rahatlığınızın ön planda olması gerektiğini unutmamalısınız. Kimi insan oturarak kimi de yatarak kitap okumaktan zevk alır. Kitap okuma köşelerinize her iki kitap okuma şeklini de taşıyabilirsiniz. Eğer oda ayırdıysanız bunda işiniz daha kolay olacaktır.

Kitap okumak zevkli ve bir o kadar da geliştiricidir. Özellikle hayal dünyanızın gelişmesine yardımcı olan kitap okumak, kendi yaratacağınız özel kitap okuma köşelerinize de yansıtarak rahat edebileceğiniz ortamlar da kitap okuyabilirsiniz. Favori olan kitap okuma köşelerini inceleyerek kendiniz de size ait olan bir tasarım yaratabilirsiniz. Bu sayede kendi yarattığınız ortamda kitap okumak daha keyifli hale gelmiş olacaktır.

Kaynakhttp://dekormanya.com/en-guzel-kitap-okuma-koseleri/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.