Hayatına dokunmak

25.01.2016 15:01:20
A+ A-

Nefes aldığımız her gün  hâkimiyetimiz dışında olan bir girdabın içerisine çekiliyoruz, bu durum  fiziksel ve ruhsal yaşantımızda farklı kalıplara girerek bizleri üretkenlikten çıkartıp her şeyi bir anda yiyip bitiren birer canavara dönüştürüyor. Hatırlar mısınız bilemem ama benim çocukluğumda böyle bir çizgi karakter vardı çok hızlı hareket eder önüne çıkan her şeyi yerdi. Bu benzetmeyi onu hatırlayarak yaptım. Evet dediğinizi duyar gibiyim. Ama bundan sonra böyle yaşamak zorunda değilsiniz.

Hayatınıza yapacağınız ufak dokunuşlar ile her şeyi değiştirebilirsiniz bu güç hepimizde var.

 Tidy room = Tidy mind / düzenli oda = düzenli zihin

Aslında "Mevlana'dan tutun da Yunus Emre'ye kadar manevi hayatlarımızdaki huzurun ve yalınlığın bütün yaşamımızı nasıl değiştireceğini kendi cümleleri için anlatmış ve cevaplamış düşünürlerimiz. Biz şimdi yeniden keşfediyoruz.

Ruhlarınızdaki açlığı satın alarak, üst üste biriktirdiğiniz yığınlar arasında bulamazsınız. Nasıl fit göründüğünüz kendinizi içinde beğendiğiniz kıyafetlerle iyi hissediyor kendinize bile bakışınız değişiyor işte yaşam alanlarınızdaki doğru çözümlerle ile dekore edilmiş odalarınız da ruhlarınızda aynı etkiyi yaratıyor. Kişisel bakımınız, ruhsal huzurunuz ve yaşam alanlarınızın zihninizde yarattığı sakinlik hissi bir bütünün parçaları, birini yapıp birini yapmamak bir tarafınızı eksik bırakır.

Hayatınıza dokunmak mı istiyorsunuz o zaman iyi bir başlangıç yapın sırtınızdaki kamburları atın artık bir fark yaratın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.