Kaderde varsa Üzülmek neye yarar Dinlenmek

13.03.2013 17:08:19
A+ A-

 

Yazının başlığına bakınca çocukların zihinsel, fiziksel ve ahlaki gelişimine olumsuz etki yaratacak bir cümleymiş gibi gelebilir.

Ancak burada bu başlıktan daha çok son günlerde yaşananlar çocukların zihinsel, fiziksel ve ahlaki gelişimine etki etmeye daha yatkın gibi gözükmekte.

Kamuoyunda 'böcek komisyonu' olarak adlandırılan TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu'nun Başkanı AKP'li Zeyid Aslan yaptığı açıklama ile sağ olsun bizi aydınlattı.

Aslında aydınlatmaktan çok küfreder gibi halk arasında ve daha çok gençlerin ve çocukların kullandığı ifadeyle teğet geçti, gibi geldi.

Çünkü sizin dinlenmenizin dinde de yeri var, misal bakın kuran-ı kerimde bakara suresi 362 ayette açıklamıştı ve şöyle buyurmuştu yaradan "bir gün iktidar sahipleri gaflet, delalet hatta hıyanet içinde bulunabilirler". 

Pardon bu cümle başka bir yerde geçiyordu ama insanlara olayı Din'e bağlayınca nasılsa sorgulamayıp kadere bağlıyorlar, kader işte.

Kaderde varsa cümleleri karıştırmak neye yarar patlıcan ayıklamak.

Dişi penguene bile türban giydiren bir zihniyetin elbette ki yasadışı dinlemeleri, daha doğrusu kendi yaptırdığı DİNlemeleri Din' bağlaması ve kader demesi gerekecektir. 

Bakınız çok önemli bir nokta var, DİNlemek kelimesinde bile Din geçiyor, bak sen şu kadere.

Tabi hoca cemaat ilişkisi diye bir ilişki ve atasözü de var ki, bunu da çocuklarımıza öğretmek gerekir kanısındayım.

Komisyon başkanı böyle bir açıklama yapınca cemaatin önde gelenlerinden Isparta Valisi de cemaatin ön saflarındaki meslektaşı Afyon valisi gibi, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulanacak.

Üstelik buna gerekçe olarak da kararda, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik olarak bu kararın alındığı bildirildi

Şimdi buradan çocukların alması gereken ve zihinsel, fiziksel, ahlaki gelişimlerinin olumlu gelişmesi için çıkarılması gerek ders şudur, eğer zihniyetin bozuksa, penguene türbanda bağlasan, içki yasağı da koysan, hiçbir şeyin önüne geçemezsin.

Kaderde varsa üzülmek neye yarar dinlenmek?

 

https://twitter.com/mustampaYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.