Kırmızı ile salon dekorasyon fikirleri

01.06.2015 23:43:54
A+ A-

Kırmızı renk dikkat çekici, enerji yüklü, sevilen bir renktir. Her alanda sevilerek kullanılır. Dekorasyonda da etkili bir renk olup, dikkat çekmeyi seven yapıya sahip kişilerin hem kıyafetlerinde hem de ev dekorunda rahatlıkla tercih ettikleri bir renktir.

Kırmızı İle Salon Dekorasyon Fikirleri Nelerdir:

  • Kırmızı çok sevilen bir renk olsa da salon dekorunda her taraf kırmızı yapılmamalıdır. Çünkü kırmızı, gerilimi artıran, şiddet çağrıştıran, tartışmalara zemin hazırlayan bir renktir.
  • Salonda sadece bir köşede ikili kırmızı berjer bulundurmak veya salondaki duvarlardan sadece bir duvarı kırmızıya boyamak yeterli olacaktır.
  • Dekorasyonda yardımcı obje olarak adlandırılan kırlent ( yastık), vazo, aydınlatma gibi objelerden yararlanılarak kırmızı rengi sadece bu şekilde kullanmak enerji için yeterli olacaktır.
  • Kırmızı rengin yoğun kullanılmasını feng shui da kabul etmemektedir.
  • Özellikle asabi kişilerin veya stresli iş ortamında çalışanların dekorasyonda kırmızı kullanması önerilmemektedir.

Kırmızı Rengin Dekorasyondaki Olumlu Özellikleri Nelerdir:

  • Kırmızı; siyah, beyaz, lacivert gibi renklerle birlikte kullanılırsa şiddet içerme özelliği azalır. İştah açıcı bir renk olduğundan mutfakta kullanılması önerilir, ancak salonda sınırlı kullanılmalıdır.
  • Kırmızı aşk ve tutkuyu temsil eden bir renk olduğundan, yatak odalarında kırmızı kullanmak abartılmamak koşulu ile önerilir. Örneğin sadece yastık kılıfı veya bir abajur, ya da bir pike gibi az kırmızı obje olmalıdır abartılırsa tutku yerini gerginliğe bırakabilir.
  • Kırmızı aynı zamanda asaletin ve zenginliğin rengidir. Bu nedenle kırmızıyı görkem ve şatafatı seven kişilerin kullanması son derece uygundur.

Kısaca; kırmızı renk dozunda ve bilinçli kullanılırsa, kırmızı bir mum dahi olsa büyülü bir ortam, olumlu bir enerji ile mekânın havasını değiştirecektir.

Kırmızı renk öyle etkileyicidir ki restoranılar ve cefalar mutlaka kırmızıyı kullanırlar. Bu kullanış masa örtüsü veya peçeteler şeklinde ya da mekânın duvarlarından bir bölüm ile vazodaki çiçek, kırmızı bir mum şeklinde de olabilir. Kırmızı ile salon dekorasyon fikirleri için kendi el emeğinizle yapacağınız küçük el işleri de olumlu enerjiyi artıracaktır.

Kaynakhttp://dekormanya.com/kirmizi-ile-salon-dekorasyon-fikirleri/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.