Misafir odası ev dekorasyon fikirleri

19.05.2015 23:45:07
A+ A-

 Evin en önemli ve en huzurlu odalarından biri olan misafir odasını şık bir şekilde dekore etmek her bayan için önemlidir. Öncelikle istediğiniz şıklığı yakalamak için odanızın boyutunu ve şeklini göz önünde bulundurarak dekore etmek çok önemlidir.
 Eğer misafir odanız küçükse özellikle canlı renkleri kullanmanız gerekir.  Çok büyük olmayan kaba bir görüntü sunmayan oturma gruplarını kullanabilir ve ya küçük olan misafir odanızı daha büyük göstermek için uygun olabilecek L oturma grubu kullanabilirsiniz.
Oturma odanızda ferah ve huzurlu bir ortam yaratmak için duvarlarınızda açık renkli arka planlar yaparak da istediğiniz ferahlığı elde etmeniz mümkün. Köşelerde ikili kanepe ve tekli koltuklardan oluşan açık renkli oturma grubu yerleştirip oturma grubunuzdan farklı bir renkte olan geometrik desenli ufak bir halı yerleştirebilirsiniz. Farklı dekoratif aksesuarlar kullanarak da değişik bir atmosfer oluşturmanız mümkün. Eğer misafir odanızda çalışmayı planlıyorsanız; ortama uygun renk ve boyutlarda çalışma masası da koyabilirsiniz.
 Modern bir görüntü elde etmek isteyenler ise duvara monte TV kullanabilirler. Milimalist tarzda ev dekorasyonu sevenler ise odalarının tavanını ve zeminini beyaz duvarları ise açık gri tonlarında boyayabilirler. Bu ortama uygun oturma grubu kullanın. Uygun tablolar seçerek gerekli aksesuarları yerleştirin. Misafir odanızda gereğinden fazla eşya kullanmamaya özen gösterin. Çarpıcı renklerde perdeler asarak da istediğiniz havayı yaratabilirsiniz. Beyaz ya da siyahın hâkim olduğu misafir odalarınızda özellikle farklı desen ve renklerde kullanılan perde modelleriyle misafir odanızda çok hoş bir ortam oluşturmanız mümkün.
 Misafir odanızda çiçeklerle yapılan süslemelerinizde de hoş olmayan görüntüleri engellemeniz mümkün. Beyaz avizelerin kullanımı da misafir odanızın modern bir görüntü elde etmeniz için uygun olacaktır. Misafir odalarınızda soğuk bir görüntü oluşmasını engellemek için uygun eşyalar seçmenizde fayda olacaktır.


ETİKETLER: Haber, Haberler, Beyaz, Modern, perde,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.