Modern tasarımlar artık gençlerin odasında

08.10.2015 16:11:24
A+ A-

Mobilya sektöründe modern tarzların popüler olduğu günümüzde özellikle dünyaca ünlü markaların tasarımlarından etkilenerek Türkiye'de şık ve modernize olmuş tasarımları yoğun olarak görebilmektedir. Ağırlıklı olarak İngiliz ev dekorasyonlarını son dönemde örnek alınmasıyla birlikte odalara ferahlık katan country tarzı mobilya ve dekorasyonlar çok moda olmuştur.

Bu akım artık gençlere de yansımış ve genellikle modern genç odaları seçimlerinde gençler ve ailelerinde tercihleri country tarzındaki mobilyalar yer almaya başlamıştır. Minimalize çizgilerin, konfor ve mekânı aydınlatıcı özellikleri ile tercih edilen bu tarz, gençlerin hem ferah bir mekânda konforlu bir yaşam alanının tadını çıkarmalarını, hem de öğrenci olanların sıkılmadan motive edici bir odada rahat ders çalışmalarına imkan sağlamaktadır. Bu tarzın etkin rengi beyaz ve açık renk tonlarıdır.

Mobilya seçimindeki çizgiler gençler ailelerin seçimlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tasarım olarak modern genç odaları modelleri, kiminin tercihine göre spor kimlerinin tercihlerine göre de klasik modellerde değişkenlik gösterebilmektedir. Mobilya sektöründeki yenilikçi tasarımlar sayesinde, artık her tarz ve zevke uygun olarak üretimler yapılmaktadır.

Modern tasarımlara bir diğer güzel örnek ise, günümüzün popüler olan ve gençler tarafından çok tercih edilen pop-art tasarımlı gruplardır. Modernliği en güzel şekilde yansıtan ve taşıyan bu modeller mobilyalar üzerine baskı resimlerinin uygulandığı spor tarzın en güzel yansımalarındandır.

Seçimlerinde modernlikten yana olan kişilerin, bir diğer dikkat ettiği husus ise, mekâna uyumlu, alandan tasarruflu modellerdir. Bu tasarımlarda yine birçok markada modern olarak üretilmiş modelleri ile kullanışlı, yer kaplamayan, küçük odalar için ideal olan birbiriyle bağlantılı mobilyalar ile kullanım konfor, şıklığını sağlayan seçenekler ile mevcuttur. Sınır tanımayan mobilya üretimleri son dönemde moda avangarde tarzının da genç odalarına uyarlanmış halini görmeniz birçok seçkin markada görmeniz mümkün.

Klasiğin modernize olmuş halini eşsiz tasarım ve konforlu genç mobilyalarına uyarlayan firmalar, gençlerin ve ailelerin zevklerine hitap ederek farklı modelleri müşterileri ile buluşturmaktadır. Seçim özgürlüğünü, geniş tasarım yelpazesi ile oda dekorasyonlarında modernliğin ve şıklığın gelişmiş örneklerini hemen her markada artık sıklıkla görmeniz mümkündür.

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.