Ön yargılarımı yıkan prefabrik

26.09.2014 08:24:13
A+ A-

Dün şirketimizin yeni bir yapılanması için başlayacak olan fabrika inşaatı için hazırlıklara başlamak üzere birkaç araştırma ve belirleyici yönleri ortaya koyma adına, özellikle inşaatların yapımlarında sürekli görmeye alışık olduğumuz prefabrik binaları incelemek üzere bir firmayı ziyaret ettik. Hoş her ne kadar ön yargılı olsam da gidip görmeye değer buldum diyebilirim.
 
Ziyaret esnasında yetkilinin gelmesini beklerken biraz da etrafı gözleme ve yapılan işlerin neler olduğunu görmek adına gerek dışarıdaki bir kaç hazır prefabrik yapıya, gerekse kataloglarında belirtilen özel üretim standartlarına sahip prefabriklere göz atma fırsatım oldu.
 
Marmara depremi sonrasında tanıştığımız, van depremi sonrasında ismini sıkça duyduğumuz prefabrik yapıların ne denli pratik yapılar olduğunu bunun yanında yapılan özel projelendirme ile nasıl harika bir dubleks eve sahip olunabileceğini de oradaki ilgili arkadaş sağolsun detaylı bir şekilde anlattı. Hatta öyle ki prefabrikler hakkında çeşitli ön yargılara sahip olan ben, köyde bulunan bağ tarlasına yaptırma fikrine sahip oldum.
 
Şirketimizin ihtiyacı olan uygun prefabrikleri ayarladıktan ve tekliflerini aldıktan sonra özellikle sorduğum özel projelendirme meselesi hakkında aldığım cevaplar doğrultusunda zihnimdeki fikir iyice netleşmeye başladı. Öyle ki, daha önce verilen projeler ile bile harika tasarımlar elde etmek mümkündü. Her zaman köydeki bağ evi için hayal ettiğim tasarım ve bina bir anda karşıma çıkmıştı sanki. Benim ihtiyacım olan bağ evi için normal inşaat seçeneği oldukça masraflı olacağı için uzun bir süre ertelemiştim ancak iş amaçlı çıktığımız ziyaretin getirdiği sonuçlar ile prebarik yapının hayallerimde ki bağ evine kapıları açması benim için oldukça sevindirici olmuştu.
 
Evet görsellik önemliydi ama sonuçta dayanıklılık başta olmak üzere diğer fiziki özelliklerde oldukça önemliydi. Bu konular hakkında aldığım detaylı bilgilerde sağlamlık konusunda beni ikna etmeyi başardı. Bakalım kısmet ise önümüzdeki yaza projelendirmesini isteyip, tekrar fiyat talebinde bulunacağım.
 
Ayrıca incelemek isterseniz buradan farklı tasarımlara da göz atabilirsiniz. 
 
Benim hayalimdeki bağ evini konu görseli olarak paylaştım. Yorumlarınızı bekliyorum.
Görüşmek üzere...
 


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.