Ahlak ve din ne işe yarar?

Ahlak ve din ne işe yarar? DİN
0,0
29.07.2014 17:10:36
A+ A-

Uzun zamandır birşeyler yazmıyorum,sebebi herşeyden kendimi çekmemdi.Pembe gözlüğümü takmış hiçbirşeyden haberim yokken o kadar huzurluydum ki sanki dünya bir cennetti.

Her ne kadar aptala yatsamda bazı şeyler yine gözüme batıyordu.Sen hiçbirşeyi görmek istemesende illa gözüne sokuyorlardı.

Dünyadan bir haber pembe gözlüğümle yaşamaya çalışırken her gün onlarca,yüzlerce ölüm haberleri çalınıyordu kulağıma en sonunda dayanamadım ve bir göz attım.

Dikkatimi çeken en önemli şey ise bütün ölümlerin ortak sebebi din ve ahlak!Fakat en ilginç olanı din ve ahlak üzerine yaşanan ölümlerin sadece ortadoğuda olması.

Kişisel olarak hiçbir dine olumlu bakmam ama beni en çok rahatsız eden din İSLAM.

Ortadoğu bir islam coğrafyası ve sözde islam dünyadaki tek barış dini.Nedense bu durumu duyunca sadece kahkaha atıyorum.

Şu an ben bu yazıyı yazarken bile islam yüzünden birsürü insan ölüyor.Ortadoğunun bir büyük problemi ise AHLAK!

Kimin ahlakı,neden doğru bu ahlak,kim belirledi bu kuralları?Kimse sormuyor bunları bence ise tek bir cevabı var İSLAM.

Ortadoğu insanı aslında söylendiği gibi insana değer falan vermiyor hatta kendinden başka hiçbirşeyi düşünmüyor.Ağızlarında birer dini mani her yerde onları söylüyor.Eğer o maniyi söylemezsen sen kötü oluyorsun ve ölmeyi hakediyorsun.

İslam insanı;sorgulamayı,okumayı,düşünmeyi çok sevmez elbet istisnalar vardır ama okuyanı bile dünyaya bir at olarak bakmaktadır çünkü ona daha küçükken sorgulamamak öğretilmektedir.Nedir senin islamla derdin derseniz yaşam haklarım,özgürlüğüm ve binlerce insanın canı.

Ben günün beş vakti ezan sesi ile rahatsız olmak zorunda değilim herkesin inancı kendine neden ben inanmadığım bir şeyi dinlemek zorunda bırakılıyorum?

Nerede inanmıyorsan saygı duy anlayışı!

Yada inanmadığım bir dinin getirdiği toplumsal kural denilen yersiz ve saçma şeyleri neden hayatıma sokmalıyım?

Kime ne benim seviştiğim insandan,yiyip içtiklerimden,giyindiğim kıyafetlerden.İstersem çıplak gezerim.Benim hayatım benim kurallarım yaptıklarımın benden başka birinin hayatına etkisi yoksa kimsenin konuşma hakkıda yoktur.

Neden Translar varoluşu yüzünden  saçma bir din ve bunun getirdiği ahlak kuralları yüzünden yaşam hakları elinden alınıp öldürülüyor?

Hani barış,hani kardeşlik,hani özgürlük?

Barış:Kendinden olmayanı öldürmek.

Ahlak:Bir kadını bir erkek tahrik olmasın diye simsiyah giydirip öcüye çevirmek.

İnsan olmak sadece ibadet etmek midir ve kardeşlik sadece aynı dinden olan insanlarla mı olur?

İnsanların birlikte yaşaması için böyle yersiz,saçma şeylere ihtiyacı yoktur.

Bir insan bir iyilik yaparken karşısındaki insan olduğu için yapmalıdır.

Ahlak kuralı diye birşey yoktur,kişilerin kendi hayatlarında olmasını istediği kurallar vardır.

Bana hangi din,hangi tanrı,hangi adalet bu yaşanılan kaosun hesabını verebilir? Hiçbiri.

Tanrı varsa insanlara öldüğünde hesap sorma hakkı yoktur,insanların tanrıya neden dünyayı bu hale getirdin bana bunları yaşattın diye hesap sormak hakkı vardır.

Bir gün öldüğümde eğer tanrı varsa(ki bu bence imkansız) ona hesap soracağım ve ona cehennemi hakeden birisi varsa bunun kendisi olduğunu söyleyeceğim.Tüm insanlığa yaptığı bu kötülüklerden dolayı kendi yöntemleri ile yok olmasını dileyeceğim.

Umarım bir gün dinsiz ve ahlaksız bir dünya oluruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.