AK PARTİ'NİN 21.YY KONJONKTÜRÜNDE DİN İLE İMTİHANI

DİN
0,0
19.11.2013 19:38:24
A+ A-

İnsanların on dört asırdır var olan ve kendilerince bir afyona dönüştürdükleri dinlerini itaatkarlıklarını ve ibadetlerini batı medeniyeti potasında eriterek muhammedden sonra sönmüş bir volkan olan "islamın dışında başka bir dinin var olamayacağı" fikrini tartışılır hale getirdiler..
Bunu misyonerliğe dönüştürüp insanları maaşa bağlayıp tümüyle çarşaflı emperyalistlerin egemen olduğu bir türkiye yarattılar.. 
Temel amaç müslümanlığı alışılan boyutundan çıkarıp AK müslüman, AK türk, AK kürt yaratmaya çalışmaktı.. Topyekün bu AK'laştırma çalışmalarını tetikleyici neden ise bir dönem batı medeniyetleri misyonerlerinin islamiyeti suç ve gericilik olarak nitelendirip müslümanları vize vaadleriyle, yurt dışında iş imkanlarıyla, hatta cinselliği kullanarak hristiyan yapma girişimlerine karşı bir cephe oluşturmaktır.. 
Gereken ise türkiyede geliştirilen bu islam hegemonyasının batı emperyalistleri tarafından kabul görmemiş olmasıydı . Lakin rusya ile yaşanılan çıkar ilişkileri, iran'ın bölgesel gücü ve ortadoğunun sömürüye açık durması türkiyede ki bu yapıdan kimsenin rahatsız olmamasını sağladı... Ancak bu yapıya bir kontrol mekanizması oluşturulmalıydı ki buda türkiyenin cumhuriyet tarihinden bu yana zor olmayan bir durumdu... 1960 darbesinden bu yana amerika ile girilen ikili ilişkiler ve büyük avrupa birliği hayali türkiyenin en büyük zaafıydı.. Zaaf olmanın yanında en büyük çelişkiside oluyordu.. bir yandan hristiyanlaştırmaya karşı oluşturulmuş müslümanlaştırma akımını geliştirirken bir yandan da batının esiri olma durumu türkiyenin en büyük çelişkisi oluverdi.. bu melankoliden kurtulmak için çözüm ise 2008 yılında bulundu... Amerika ile aşk yaşayıp egemenlerin ömürlerini ve geleceklerini kurtarmaya yönelik iktidar emellerini gerçekleştirmek oldu...YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.