Akan kan borsa ile durdurulabilir mi?

Akan kan borsa ile durdurulabilir mi? DİN
0,0
10.09.2015 11:53:09
A+ A-

- Ama olur mu efendim, Borsa haram, Borsa kumar oynamak gibidir. Dinimizce hem haram hem de günahtır! Hem zaten ortam karışık, ülkede ne olacağı belirsiz, her gün şehit haberleri geliyor, bölünecek miyiz? bilinmiyor, böyle bir ortamda Borsa diye bir şey kalmaz ki zaten piyasade, İslama uygun Borsa da nereden çıktı şimdi böyle?!

*

İslami kurallar uygun Borsa geliyor!

Helal Borsa yani..

Helal kokoreç gibi..

Helal et, helal kıyma gibi..

*

- "Nasıl olur bu iş?" demeyin..Borsa uzmanları olur diyorsa olur. Hepsi namazında niyazında kişiler, onlar bilmeyecek de bizler mi  bileceğiz!?

Haşa sümme haşa!

Öylesini kitabına kalıbına noktası virgülüne uydururlar ki sen bile şaşırırsın, "keşke daha önce gelseydi" dersin.

*

Yoo, öyle senin istediğin zamanda olmaz böyle şeyler. Avrupa iş birlikçi Arap ulema petrol tüccarları ne zaman uygun görürlerse o zaman oluşur oluşturulur bu mekanizma.

Gökten zembille de inmeyeceğine göre, sen sadece böyle birşeyin hayata geçirildiği andan itibaren Borsa'ya koş yeter!

Günahı vebali de olmuş olsa "onların boynuna" dersin biter.

İslami kurallara uygun Borsa çünkü adı üstünde!

*

Ortam mı demiştiniz?

Merak etmeyin yakında düzelecek. Siyasilerin yıllardır çözemediği Kürt sorununu Öcalan çözecek!

Şimdilerde "Kandil sözümü dinlemez" dese de takdiktir stratejidir. Zira kan akmasını durduracak olan kendisidir, Bu benim öngörümdür.

*

Yeni dünya düzeni dediğimiz sistem, dünya ülkeleri ve o ülkelerdeki yönetim biçimleri coğrafi konumları ve dünya tüccarlarına uygun koşullar vesaire, hepsi bütün olarak değerlendirilir. Mesela, bir ülkede terör veya mezhep çatışmaları yaşanıyorsa, bu çatışmaların emperyal güçler tarafından yönetilmiş olduğudur.

Dolayisi ile terörleri yöneten elebaşlar terörlerin durdurulmasında da rol oynarlar.

Demem şu ki; yeni dünya düzeninde ülkelerin siyasal yönetimlerinin dışında, emperyal güçlerin yani uluslararası tuccarların organize etmiş olduğu terör mekanizmaları ve bu mekanizmaları yöneten yöneticileri mevcuttur. Ülke ele alınmak istendiğinde siyasal yapısı ve terör mekanizmalarıyla birlikte ele alınır. yani terör ve terör yöneticileri emperyal güçlerin birer kurumsal elemanları gibidir.

İslami kurala uygun Borsa hayırlı uğurlu ola!YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.