Allah için sevmek ne demek ?

DİN
0,0
17.08.2014 23:05:49
A+ A-

Biz bir insanı samimi Allah için sevmezsek makamı için şöyle böyledir diye seversek eğer bizim gibi insanlar etrafımızda dolar dolar durur.

Sonra ne olur biliyor musun kardeşim ...

Menfaati için bizi seven birçok insan bizi hakiki sevmeyen iki cihan  için sevmeyen birçok insan sahtekar '' araban var mı ? , paran var mı ? , gençliğin var mı ? , gece bir yere gittiğimde bana birşeyler ısmarlayabilcek misin ?'' ister misin  böyle insanlar.

Sizi öven insanlar aramayın '' Kardeşim senin gibi sultan olur mu kaşına gözüne tek parça acem mülkü feda'' böyle insanlar bizim kurtuluşumuza vesile olacak insanlar  değildir.

Çevrenize samimiyetsiz insanlar dolarsa eğer sizin tersinizi bile doğru nazarı ile bakar.

Senin yalnışlarına doğru diyen ister misin ? etrafında

Bu sefer nasıl öğreneceğiz doğrularımızı..

Samimi sevmiyor etrafına karanlık ruhlu zift ruhlu bu kadar insan dolduktan sonra hatırla etrafına karanlık ruhlu insanlar dolmuş insanların akıbetini hatırla ve birgün karanlık bir yere gideceksin bakacaksın ki çevresi kalabalık birkaç insan belki Napolyon, belki Firavun , belki Sezar , belki Karun ne oldu diyeceksin.

Hiçbirinin teveccühü beni kurtarmadı meğer Allah için sevmiyorlarmış malım için mülküm için makamım için seviyorlarmış.

İnsanların teveccühü dünyada lezzetli görünsede kabirde pek ehemmiyetlidir.

Kabire iş dayanınca ne faça mahmut dayın ne de güvendiğin annen baban  ne mesleğin ne sevdiğin hanımın hepsi orada sönüyor.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.