Allah?ın arslanı Hz. Ali?nin tüm Müslümanlara örnek olan hayatı, Video

Allah?ın arslanı Hz. Ali?nin tüm Müslümanlara örnek olan hayatı, Video DİN
0,0
24.02.2013 12:31:24
A+ A-

Peygamberimizin amcası Ebu Talip'in oğlu olan Hz. Ali'nin hayatı tüm Müslümanlara örnektir. Hz. Ali küçük yaşlarda İslamiyeti kabul eden ilk Müslümanlardandır. Ayrıca peygamberimizin damadı ve ehl-i beytindendir. Peygamberimizin yanında büyümüş ve onun eğitiminden geçmiştir. Hiçbir zaman putlara ibadet etmemiş, yalnızca Allah'a secde etmiştir. Bu nedenle Kerremallhü Vecheh (Allah yüzünü şereflendirsin) sıfatıyla anılmıştır. Hz. Ali'nin Allah yolunda harcadığı şerefli hayatını anlatan bu videoyu seyretmenizi öneriyorum: 

mynet.com/erkanarkut/Hz-Ali-nin-tum-Muslumanlara-ornek-olan-hayati/1280318" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Ali-nin-tum-Muslumanlara-ornek-olan-hayati/1280318">http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Ali-nin-tum-Muslumanlara-ornek-olan-hayati/1280318

Peygamberimiz Hz. Ali ile ilgili şunları söylemiştir: 

"Ali'yi seven beni sevmiştir, Ona düşmanlık, bana düşmanlıktır. Onu inciten beni incitmiştir. Beni inciten de elbette Allah'ı incitmiş olur." Teberani. 

Allah tüm peygamberlerle, Hz. Mehdi ve Hz. İsa ile, sahabelerle ve ahir zamanda canlarıyla mallarıyla hiçbir kuşkuya kapılmadan Allah yolunda mücadele eden samimi müminlerle cennette buluşmayı bizlere nasip etsin inşaAllah.

 ETİKETLER: Haber, Haberler, Mynet, zaman,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.