Arka saflardaki nesiller yok oluyor

Arka saflardaki  nesiller yok oluyor DİN
5,0
28.07.2014 09:17:56
A+ A-


Camide cemaatle namaz kılarken arka saflardan gelen çocuk gülme sesleri yoksa işte o zaman gelecek nesillerden korkmak gerekir...

Gerçekten de öyle. Biz de o nesilden biri olduk.O günleri hatırlıyorum da çok eğlenceli görmeye başladığım bi yer oldu cami benim için.Özellikle bir teravih namazı kaçırmadan her akşam hevesle giderdik.Biz böyle sevdik camiyi.Alıştık oraya.Hiç yabancılamadık Allah'ın evini çok şükür.Tamam belki 5 vakit namaza adapte olamadık, bi sonraki yazımda buna değineceğim ama gerçekten çok kalbi temiz  bir mahalle olarak büyüdük bu sayede.Abdestini alıp koşa koşa camiye giderdik.Peşimizden çok amcayı da koşturduk.Esselamu Aleykum ve Rahmetullah diyerek sola selam verdiği gibi bizi camiden kovalardı ama çoçuk olduğumuzdan bizim bu durumda hoşumuza gider bu durumda bizi camiye çekerdi.Bu duygular gerçekten tarif edilemez.

 

Gel gelelim şimdiki nesile.Klasik muhabbetler işte hepiniz  çok iyi biliyosunuz ki şimdiki nesil teknoloji ağında değerlerini yitiriyor.İslam kültürünün temelleri sarsılıyor.Şimdiki nesiller mezhebini bilmiyor Fatiha'yı zar zor okuyor. Yazık ve çok üzücü.Gelecek nesilden korkmamak için önlemleri almamız gerek.

Hepimiz Allah'ı seviyorsak Resullahın sünnetini yerine getirmemiz gerekiyor  biliyorsunuz.Bunu mümkün olduğunca konularıma bağlıcam  çünkü bu bizim için ahretin ta kendisidir.Peygamber Efendimizin çocuk sevgisini benden değil de Hz.Enes'den dinleyelim

Hz. Enes de kendi gördüklerini şöyle dile getiriyor: 

"Peygamberimizi hutbe okurken gördüm, Hasan dizinin üstündeydi. Ne söyleyecekse halka söylüyor, sonra eğilip çocuğu öpüyor ve 'Ben bunu seviyorum' diyordu." 

Enes bin Mâlik anlatıyor: 

"Bir defasında Peygamber Efendimiz secdede iken Hasan ve Hüseyin geldiler, sırtına çıktılar. İninceye kadar Peygamberimiz secdeyi uzattı. 

"Oradakiler sordu: 

"Yâ Resulallah, secdeyi uzatmış olmadınız mı?" 

"Peygamber Efendimiz buyurdular ki: 

"Oğlum sırtıma çıkınca acele etmekten çekindim."

Peygamberimizin çoçuk sevgisini kalbimizde hissetmeyi bizlere nasip eyle Yüce rabbim. 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.