Artık Daha Müslüman'ım

Artık Daha Müslüman'ım DİN
4,0
25.05.2013 01:30:02
A+ A-

Son günlerde insanlar başka insanların özgür olamsıyla kafayaı bozmuş durumda. İnsanların alkol almasına, sigara içmesine, öpüşmesine karışıyorlar. Ya kardeşim iyi de size ne? Ben alkol alınca senin müslümanlığın mı azalıyor? Bakkalın vitrininde içki görünce abdestin mi kaçıyor?

Yorumlarda okuyoruz, bazı ileri demokratik arkadaşlar, durakta öpüşen arkadaşlar için "... eğer ahlak kurallarına uymayacaklarsa terki diyar eylesin" diyor. İyi de onlar ahlak kurallarına uymuyorsa diyelim, bu onların ayıbı. Sen neden rahatsız oluyorsun? Onlar başka ülkeye gidince sen daha ahlaklı mı olacaksın? Öpüşen insan görmek günah değil ya! 

Geçen hafta 20-30 kişiden oluşan kızlı erkekli grup, Galata'dan Tophane'ye doğru yürüyor. Ellerinde; poşetlerde, biralar var,  henüz içmemişler, yolda da içmiyorlar. Ellerinde sadece bira var. Yaklaşık 50-60 kişilik biri grup tarafından tekbirlerle linç edilmeye çalışıldılar. Gençler canlarını zor kurtardı. Acaba onları kovalayanlar daha mı müslüman? Cennete daha mı yakın?

Bu olaydan iki gün sonra, arkadaşımla birlikte Galata Kulesi civarındayım. İnsanlar banklarda oturuyorlar. Çay içen de var, bira içen de, şarap içen de...  Bir zabıta ve polis grubu ortama teşrif ettiler. İnsanları sert bir dille uyarıp atın o işkileri, yasak kardeşim falan diyorlar. Genç bir arkadaş itiraz etti. Bu içkiyi alamazsınız dedi. Polis "yasak" dedi. "Aileler geçiyor burdan diye ekledi." Genç bey de, bize yasak da şunlara yasak değil mi dedi. Yolun bu tarqafından aileler geçiyor da diğer tarafından geçmiyor mu diye de ekledi. O sırada karşı masaları gösterdi.(Aradaki mesafe yaklaşık 2 metre). Oradaki bir restorantın masaları bizim bulunduğumuz yerden daha da sokak içindeydi. Köşede de değilş bildiğin sokak ortasında insanlar masalarda şarap ve bira içiyorlardı. Polis bu şoku atlatamamışken, çay içen 30 lu yaşlarda bir adam, ben bu arkadaşların burada içmesinden şikayetçi değilim dedi. Kim şikayetçiyse söylesin dedi. Kimseyi rahatsız etmediler dedi. Ayrıca bunu söyleyen adam eşiyle oturuyordu. Yani polisin söz ettiği ailelerdendi. Ben de bu konuşmalara artık dayanbamadım, ve polise o gelmeden onca burda huzurlu olduğumuzu fakat polisin gelince huzurumuzun bozulduğunu söyledim. çevredeki insanlar da katılınca polis bozuldu. İşte bu anda "sakallı adam" devreye girdi. Polislerin arkasında bekleyen sakallı adam bırakmıyorlar mı? ben o zaman elemanları arayım da bırakmıyorlar mı görelim dedi. Ve linç edilmekten korkan gençler ortamı terkettiler. 

Ve artık o polisler, zabıtalar ve o sakallı adam orada oturan gençler o biralarını ve şaraplarını sokakata değil de evde içtikleri için daha müslümanlar. En müslümanlar onlar!!!

Görsel kaynağıYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

İnananı başkasının davranışı etkilememeli -

Ben İslam aşığı biri olarak bu konuda size hak veriyorum. Zira İnanmış bir Müslümanı başkalrının hataları etkilememeli. Ama eğer, gerçek ve samimi anlamda, ahlaki olarak bazı toplumsal kurallar konabilir. Zaten kuralsız ülke, toplum olmaz. Bu konuyu ne inançlılar din adına yapmalı.. Ne de inanmayanlar önyargıyla her kurala bunu din adına yapıyorlar demeli.

1 1
kontrol -

Boujeloud, inanın yazım yanlışları yapmaktan kaçınıyorum. fakat bu yazıyı çok kısa bir zaman arasında yazdım. kontrol etme fısatım olmadı

0 0
Yazım yanlışları -

Yazı güzel ellerinize sağlık da, o kadar fazla yazım hatası var ki, inanın okumakta zorlanıyor insan. Tabi radikal blog'un editörlerinin buna öncelikle dikkat etmesi gerek. Sevgiler.

0 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.