Asiye olmak

DİN
0,0
31.08.2013 10:23:35
A+ A-

Asiye olmak kutsalı olmaktır bunca dinin. Helali olmaktır cennette Resuli Ekrem'in(a.s.). Önce makam ile sınanmak. Mısır'a sultan olmak. Sonra bir yetime anne, ve bir peygamber'in başına gelecek ne varsa şayet, cümlesine perde. Mahşerde en sevgiliye zevce, bunca ümmetlere anne.

Kaç tane anne vardır, böylesine tanınan? Bir peygamber'i karnında taşımadan ona anne olan, layık olan, bunca koruyan. Kaç tane anne tanırsınız; kendisine bir paygamber armağan olunan?

Hayat bir sınavdır ve bu sınav; kabul etmek veya reddetmekten, secde etmek ya da reddetmekten ibarettir. Hayat bir sınavdır ve bu sınavda herkes vazgeçtikleriyle bilinir. Kimileri cennetten, kimileri cehennemden; bazısı hayırdan, bazısı şerden vazgeçmiştir ve kim neyden vazgeçmişse şayet; diğerine gitmek içindir. Reddettiğin firavunsa eğer; nasibin Hz. Muhammed'dir(a.s.). kaçtığın dünyaysa şayet, akibetin cennettir.

Asiye olmak kanından olmayan Musa'yı; kanınla, canın pahasına savunmak. Asiye olmak onca mümine kadına anne, Sebebi Hilkat Efendimiz'e (a.s.) murad olmak. Asiye olmak; bir parça Meryem, bir parça Hatice (r.a.) , bir parça Ayşe (r.a.) olmaktır.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.