Aşk Yusuf olmaktır

DİN
0,0
28.08.2013 12:46:49
A+ A-

Aşk Yusuf (a.s.) olmaktır. Yusuf olmak ; Yakup'a evlat, Mısır'a sultan, BİR olana kul olmaktır. Yusuf olmak; hasretiyle Yakup'un karanlığına en aydınlık sebep, aydınlığına nur olmaktır. Yusuf olmak; yırtık gömleğiyle Yakup'un karanlığına, sultan gömleğiyle aydınlığına besmele olmaktır.

Aşk Yusuf olmaktır. Yusuf olmak; Züleyha'nın gerçek aşka giden öyküsünün adı, ilahi yodaki adımı olmaktır. Yusuf olmak; güzelliğini almaktır ilkin Züleyha' nın aşkla, sonra güzelliğini teslim etmektir ilahi nurla.

Aşk Yusuf olmaktır. Yusuf olmak; kuyudan köle, zindandan sultan çıkmaktır. Hem evlat, hem köle, hem sultan olmak vardır kaderinde. Onun fıtratı BİR'e kul olmaktır, hem ahirinde, hem evelinde. Onu asıl güzel edende budur; hem Kur'an'da, hem de bunca mesnevide.

Aşk Yusuf olmaktır. Yusuf olmak, Yakup'un aşkıyla, Züleyha'nın aşkını almak ve onların aşkını daha büyük BİR aşkla sarıp sarmalamak, bir bahçıvan gibi sulamak (ama gözyaşıyla) bir demirci gibi harlamak, ama en çok kendini yakmak.

Yusuf olmak; Yakup'a evlat, Züleyha'ya aşk, Mısır'a sultan olmaktır; ama en çok, ONA, kul olmaktır.ETİKETLER: Haber, Haberler, aşk,

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.