Ateist Simpson

Ateist Simpson DİN
3,2
03.12.2012 09:29:49
A+ A-

 

Evet, güzide ülkemizde sonunda bu da oldu:

 

Mehmet M. Yılmaz’ın yazısından:

 

“RTÜK denetçisine göre, ‘Çizgi filmdeki karakterlerden biri (bu Homer olmalı), bir diğerinin dini inancını kullanarak (bu da Flanders sanırım), onu şiddete yöneltiyor, Tanrı’nın olmadığına ilişkin sözler söyleniyor, Tanrı şeytana kahve ikram ederek şeytanın emrindeymiş gibi gösteriliyor, Noel’in alkolizm için iyi bir fırsat olduğu ifade edilerek alkolü özendirici yayın yapılıyor’!”

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22063057.asp?yazarid=148&hid=22063842

 

Valla, televizyonum yok, 30 yıldır falan da tv izlemem. Dolayısıyla programları pek bilmem ama Simpson’u bilirim. Bilgisayarımda çizgifilmini seyrettim ve esprileri yavan geldi. Ancak, sivriliklerini bilirim.

 

Da, bu epeyi sivri olmuş. Güzide ülkemizde böyle espriler nasıl olup da, otosansürden paçasını kurtarmış, orasını pek anlamayamdım. Haberlerdeki sansür, gazeteleri artık yalnızca Tan baldırbacak yayını seviyesine indirdi, orada siyasal otosansür had safhada. Bunu gözden kaçırmışlar herhalde.

 

Ceza, 52.951 TL. Pek ağır sayılmaz ama sopa abanın üstünden gösterilmemiş de, vurulmuş gibi olmuş.

 

Şimdi bunu duyan herkes o programı izleyecek, buna emin olabilirsiniz. Güzide Müslüman’larımız da izleyecek (bendeniz atesitim). 25 yıllık seyyar kitapçı olarak, güzide ülkemizdeki müminlerin eğitim amaçlı olduğu önesürülen, ‘Hustler’ okumalarını bildiğim için yadırgamam bunu.

 

Malumunuz AKP, bu ülkedeki ibadet oranını 10 yılda düşürme başarısını göstermiş bir partidir. Bu da ona minik bir katkı olmuş netekim. 

YORUMLAR

Toplum -

Ya siz bu Ülkede yasamıyorsunuz yada ben. Daha düne kadar Dansözün bile TC lere cıkamadıgını ne tez unuttunuz. TV ler günlerce en Basit seyden dolayı kapatılırdı yani susturulurdu. Elbette halen sorunlar var ama bu ilerlemeyi görmüyüp hemen saldırmak ne kadar iyi niyetli veya Objektiv ayrı. Ayriyeten hic CNBCE veya E2 izliyormusunuz. Eger izliyorsanız ne kadar aykırı konuların islendigini görürdünüz. Sorun insanlarımızda. Bizim insanlarımız cogu konuda Duyarsız davranır Sikayet etmez ama is TV ye gelince binlerce Sikayet gelir. RTÜK ne yapacak Sikayetleri göz ardı mı edecek. Sanki biz Isvec tik önceden bir den bire AKP geldi hersey yasak oldu. Eger ilerlemeyi sırf bir Partiye Düsmanlık olsun diye görmezden gelinirse kimse sizi samimi bulmaz.

3 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.