Bakalım, Cübbeli Ahmet hoca Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecek?

Bakalım, Cübbeli Ahmet hoca Hz. Mehdi ile ilgili bu yeni hadise ne diyecek? DİN
0,0
28.07.2015 15:57:21
A+ A-

Bildiğiniz gibi Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi’nin gelişini sürekli erteliyor. Ve sohbetlerinde “Biri var ki, o Hz. Mehdi olmadığına yemin etsin, bende o zaman bu yüzyılda geleceğini açıklarım!” diyor.

Ne kadar ilginç ve hayret uyandırıcı bir açıklama değil mi? Hz. Mehdi’nin bütün geliş alametleri çıkmış, peygamberimizin bütün söylediği hadisler (çıkış alameti olarak) hepsi arka arkaya gerçekleşmiş, ama Cübbeli Ahmet hoca ısrarla hala “Hz. Mehdi gelmeyecek” diyor. “Eğer o kişi Hz. Mehdi olmadığına yemin ederse o zaman açıklarım” diyor, “yok etmezse 800 yıl sonra gelecek” diyor!

Cübbeli Ahmet Hoca kendisine inanan onca Müslüman’a doğru bilgi vermiyor. Ayrıca kendisinin de bağlı olduğu Mahmut Hoca, Hz. Mehdi’nin bu yüzyılda geleceğini söylüyor ve “ben kendisini göreceğim” diyor. Cübbeli Ahmet Hoca bu konuda kendi hocasıyla da çelişiyor.

Cübbeli Ahmet Hoca istediği kadar Hz. Mehdi’nin çıkışını gizlesin, her geçen gün peygamberimizin Hz. Mehdi’nin zuhurunu müjdeleyen hadisleri gerçekleşmeye devam ediyor.

Bakın bir hadiste şöyle buyuruyor peygamberimiz:

“ Mekke’nin dağları delinmiş (tüneller yapılması), binaları dağlara erişmiş, saatin gölgesi inananların üzerine düşmüş gördüğünde, vakit (Hz. Mehdi’nin çıkış vakti) gelmiştir. (İbn-i Abi Şeyfah-El Muşannef hadis 124) (El Ezraki- Kitab-ı Akbar Mekka Hadis 1724)

Ahir Zaman'ı anlatan hadisler gördüğünüz gibi birer birer gerçekleşiyor. Yukarıdaki hadiste de Peygamberimiz Kabe'de inşa edilen saat kulesini, Mekke'de yerin altında çok sayıda tünel açılacağını, yüksek binalar inşa edileceğini haber vermiştir. Gerçekten de peygamberimizin tam tarif ettiği gibi Mekke’de birçok tüneller yapılmış, binalar dağların boyunu geçmiş, inşa edilen saatin kulesinin gölgesi Kabe’nin üzerine düşmüştür. Peygamberimizin bundan binlerce yıl önce bu görüntüyü tarif etmesi ve Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olarak bildirmesi çok büyük bir mucizedir.

Cübbeli Ahmet Hoca ve diğerleri istedikleri kadar kabul etmesinler, Hz. Mehdi’nin zuhur alametleri gerçekleşmiştir ve zuhur yakındır. Bu gerçeği inkâr eden hocalara televizyonlara çıktıklarında sunucular bu alametleri bir bir saysınlar. (Fırat’ın suyunun kesilmesi, Afganistan’ın işgali, Irak’ın üçe bölünmesi, Lulin çift başlı kuyruklu yıldızın çıkışı, arka arkaya güneş ve ay tutulmaları, Kabe’de kanlı baskın, Halley kuyruklu yıldızının çıkışı, Irak’ın para biriminin kalmaması, Irak’ta bir ordunun kaybolması, depremlerin artması) Bu alametlerin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorsunlar. Ve hocaların nasıl kaçamak cevaplar verdiklerine kendileri şahit olsunlar.

Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhurunu kimse engelleyemez. Bu iki mübarek şahıs kaderde Allah’ın belirlediği vakitte o güzel yüzlerini insanlara göstereceklerdir.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Mekke'deki saat kulesinin gölgesi Kabe'nin üzerine düşüyor:

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.