Başı açık, dekolte kadınlara tebliğ yapılamaz mı?

Başı açık, dekolte kadınlara tebliğ yapılamaz mı? DİN
0,0
07.03.2013 13:16:56
A+ A-

Son günlerde televizyonlarda rastladığım bir konu var, insanlar başı açık kadınlara tebliğ yapılmasını, dinimizin anlatılmasını yadırgıyorlar. Dini bir sohbet programında dekolte bir kadın olamayacağını düşünüyorlar. Oysa bu zihniyette yobazlığın başka bir türü. Nasıl yobaz  başı açık, dekolte kadınlara "fasık, dinden çıkmış" gözüyle bakıyor, bunlarda böyle kişilere dinimizi hiç anlatmamamız gerektiğini düşünüyorlar. Yani bunlara göre başı açık, dekolte kıyafetler giyen milyonlarca kadını yok saymamız, hiç muhatap olmamamız ve dinimizi anlatmamız gerekiyor. Aslında bildiğiniz gibi dindar insanlarda kusur bulmak isteyen zihniyete hiçbir şekilde yaranamazsınız. Başı açık kadın çıkarırsınız, neden bunlar çıkıyor derler, başı kapalı, çarşaflı kadınlar çıkarırsınız, "ayrımcılık yapıyorsunuz, başı açık kadınlar dinsiz mi?" derler.

Doğru her zaman Kuran'a göre doğru olandır ve bizler ona uyarız. Peygamberimizde başı açık kadınlara tebliğ yapıyor onlara dinimizi anlatıyordu. Onun vesilesiyle birçok kadın dinimizi kabul ediyor ve hayatına geçiriyordu. Yapılan bu dini sohbet programlarında da katılan hanımların çoğu namaza başlıyor, Kuran okuyorlar. Böylece çoğu belki de ilk defa Kuran ayetlerini okuyor, Kuran ahlakını öğrenme imkânına kavuşuyorlar. Kalpleri Allah sevgisi ile dolup taşıyor, Kuran ayetleri ile konuşmaya başlıyorlar.

Sonuç olarak başörtülü kadında, plajda mayo ile gezen kadında dindardır. Kimse kendi kafasında ayrımcılık yapmaz. Din tebliğ edilir, hükümler anlatılır ama asla zorla yaptırılamaz, dayatma yapılamaz. Nasıl bir insana parayla namaz kıldırıldığında hiçbir değeri olmaz, zorla ibadet ettirmenin de Allah katında hiçbir değeri olmaz. Müslümana düşen güzellikle tebliğ yapmak ve o insanı Allah'la baş başa bırakmaktır. Kalplere hidayet verecek olan Allah'tır. Başörtülü kadınlarda, çarşaflı kadınlarda, dekolte kadınlarda tertemiz Müslümanlardır. Önemli olan insanın vicdanı, samimiyeti ve Allah korkusudur. Öyle insan vardır ki başı açıktır, mayo giyer ama vicdanı tertemizdir, öyle bir yobaz vardır ki, çember sakallıdır, sürekli hurafe anlatır ve umulmadık günahlara girer. Bu yüzden insanları dış görünüşlerine göre yargılamak çok büyük hatadır. Önemli olan tebliğ yaparak insanların kalplerindeki Allah sevgisini arttırmak, onları Kuran'a ve Allah yoluna davet etmektir.

Şayet onlar, sırt çevirecek olurlarsa, artık Biz seni onların üzerine bir gözetleyici olarak göndermiş değiliz. Sana düşen, yalnızca tebliğdir. Gerçek şu ki, Biz insana tarafımızdan bir rahmet taddırdığımız zaman, ona sevinir. Eğer onlara kendi ellerinin takdim ettikleri dolayısıyla bir kötülük isabet ederse, bu durumda insan bir nankör kesiliverir. (Şura Suresi, 48)

Kaynak: http://allahicinyasamaknasildir.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.