Bediüzzaman: Ben Seyyid değilim, Mehdi Seyyid Olacak…

Bediüzzaman: Ben Seyyid değilim, Mehdi Seyyid Olacak… DİN
0,0
07.08.2015 16:07:06
A+ A-

 

Bediüzzaman hem seyyid olmadığını, hem de Hz. Mehdi olmadığını şu ifadelerle söylüyor:

"Ben seyyid değilim, Mehdi seyyid olacak." (Şualar, 14. Şua. Sf. 387)

Evet, Bediüzzaman seyyid değildi ve kendisinden sonra gelecek olan Hz. Mehdi'nin Seyyid olacağını söylüyordu. Bediüzzaman ahir zamanda Hz. Mehdi'ye zemin hazırlayan kişidir. Yaşadığı dönemde büyük bir ihlasla İslam'ın yayılmasına gayret etmiş, binlerce insanın kalbine iman tohumları ekmiştir.

Bediüzzaman'ın kendisinden sonra gelecek olan Mehdi'yi müjdelemesine rağmen bu dönemde bazı Nur talebeleri Hz. Mehdi'nin geleceğini kabul etmiyorlar ve Bediüzzaman'ı Hz. Mehdi olarak görüyorlar. Oysa Bediüzzaman'ın Hz. Mehdi olmadığı çok açık. Bediüzzaman'ın seyyid olmamasının dışında onun döneminde İslam hâkim olmadı, Hz. İsa gelmedi, dünya hâkimiyeti yaşanmadı. Bu gerçekler çok açık olmasına rağmen Nur talebelerinin Hz. Mehdi'nin zuhurunu kabul etmemeleri ve Bediüzzaman'ı Mehdi olarak görmeleri oldukça şaşırtıcıdır.

Hz. Mehdi'nin seyyid olacağını kendisinin ise seyyid olmadığını Bediüzzaman şöyle açıklıyor Risalelerde:

BEN, KENDİMİ SEYYİD (Peygamberimiz'in soyundan) BİLEMİYORUM. Bu zamanda nesiller bilinmiyor. Halbuki AHİR ZAMANIN O BÜYÜK ŞAHSI AL-İ BEYT'TEN (Peygamberimiz'in soyundan) OLACAKTIR. (Emirdağ Lahikası, s. 247-250)

Ayrıca Bediüzzaman, seyyid olanın seyyid olduğunu gizlemesinin Kuran ahlakına uygun olmayacağını da şöyle anlatıyor:

Seyyid olmayan seyyidim ve seyyid olan değilim diyenler, ikisi de günahkar ve duhul ve huruc (isyan) haram oldukları gibi... hadis ve Kuran'da dahi, ziyade veya noksan etmek memnu'dur(yasaklanmıştır). (Muhakemat, s. 52)

Hz. Mehdi'nin "SEYYİD" olacağını ise peygamberimiz hadisinde şöyle bildiriyor:

Kıyametin kopması için zamanda sadece bir günden başka vakit kalmamış da olsa Allah BENİM EHL-İ BEYTİMDEN (SOYUMDAN) BİR ZATI (Hz. Mehdi'yi) gönderecek. (Sünen-i Ebu Davud, 5/92)

Hz. Mehdi zuhur etmeden Nur talebelerinin Hz. Mehdi ile ilgili bu gerçekleri kabul etmeleri ve içine düştükleri bu büyük yanılgıdan hemen vazgeçmeleri gerekir. Yoksa Hz. Mehdi zuhur edince ne yapacak bir açıklamaları olacak, ne de bu samimiyetsizliklerini açıklayabilecekleri bir yol olacak.

Kaynakhttp://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.