Bediüzzaman?ın talebesi Çantacı Necmi Ağabey: Hz. Mehdi gelecek

Bediüzzaman?ın talebesi Çantacı Necmi Ağabey: Hz. Mehdi gelecek DİN
0,0
05.02.2013 12:46:23
A+ A-

Günümüzde bazı Nur talebeleri ısrarla "Hz. Mehdi şahsı manevidir, şahıs olarak gelmeyecek" diyorlar. Oysa Bediüzzaman'ın en yakın talebelerinden Mustafa Sungur, Seyyid Salih Özcan, Çantacı Necmi Ağabey, Abdullah Yeğin, Said Özdemir, hepsi Hz. Mehdi'nin şahıs olarak geleceğini söylüyorlar. Kuşkusuz bu sohbetler tarihe geçecek sohbetlerdir. Çünkü ahir zamanda olduğumuz şu günlerde çoğu din alimleri Hz. Mehdi'nin zuhur ettiğini kabul etmezken, kimileri de anlamazlığa gelirken Bediüzzaman'ın en yakın talebeleri bu müjdeyi herkese duyuruyorlar. Çantacı Necmi Ağabey Hz. Mehdi'nin geleceğini şöyle anlatıyor, bu linkten seyredebilirsiniz: 

http://www.dailymotion.com/video/xgefd7_cantacy-necmi-abi-hz-mehdi-as-gelecek_news

Nur talebeleri Hz. Mehdi gelmeyecek iddialarına karşı çok dikkatli olmalılar. Yobazların yanlış yönlendirmelerine kanmasınlar. Bazı Nur talebeleri de Bediüzzaman'ın Hz. Mehdi'yi müjdelediği ifadelerini Risale'lerden çıkarıyorlar. Oysa Risalelerin orjinalleri mevcut. Bu yüzden boş yere çabalıyorlar. Hz. Mehdi'yi çok yakında tüm dünya görecek. Daha sonra da Hz. İsa'nın zuhuruna hep birlikte şahit olacağız. 

"Kaim (Hz. Mehdi (a.s.)) kıyam ettiği zaman ... ZULÜM VE ADALETSİZLİK ONUN DÖNEMİNDE YOK OLACAK. CADDELER, YOLLAR ONUN SAYESİNDE GÜVEN VE HUZUR İÇİNDE OLACAK. Yeryüzü kendi bereketini dışarı verecek. HAK SAHİBİ KENDİ HAKKINA KAVUŞACAK. HALK İÇERİSİNDE AYNEN DAVUD (A.S) VE PEYGAMBER (S.A.V) GİBİ HÜKÜM VERECEK. İşte bu dönemde yeryüzü kendi hazinelerini aşikâr edecek, bereketlerini ortaya çıkaracak ve İNFAK, SADAKA VE MADDÎ YARDIMA MÜSTEHAK BİRİ BULUNMAYACAKTIR. ÇÜNKÜ BÜTÜN MÜMİNLER ZENGİN VE İHTİYAÇSIZ OLACAKTIR." (Bihar-ül Envar, c.13, eski baskı.)

Ta ahir zamanda, hayatin geniş dairesinde (dünya çapında) asil sahipleri, yani MEHDİ VE ŞAKİRTLERİ (TALEBELERİ) CENAB-I HAKK'IN İZNİYLE GELİR, o daireyi genişletir ve o tohumlar sümbüllenir bizler de kabrimizde seyredip Allah'a şükrederiz (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, s 138)YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.