Belgesel: Hz. Mehdi talebelerinin üstün özellikleri, İZLE

Belgesel: Hz. Mehdi talebelerinin üstün özellikleri, İZLE DİN
0,0
05.10.2015 11:45:35
A+ A-

 

Peygamberimiz hadislerinde ahir zamanda olduğumuz bu dönemde Hz. Mehdi'nin çevresinde 313 tane sadık, samimi, hayatını Allah yoluna adayan talebesinin toplanacağını anlatıyor. Hadislere baktığımızda peygamberimiz bu ihlaslı talebeler hakkında çok detay veriyor.

Mehdi talebeleri çok nadir seçilmiş insanlar, Allah tarafından özel ilham edilmiş ve Allah tarafından derin şekilde uyutulan insanlar Mehdi'ye yaklaşıyor. Kehf ehli gibi. Böyle bir kişi kaderinde olduğu için, istese de gidemez. Gerçek bir Mehdi talebesinin iradesi yetmez gitmeye. Ama öbürleri de istese de Hz. Mehdi talebesi olamazlar. 

Cenab-ı Allah'ın özel yarattığı insanlar Hz. Mehdi'yi fark edip kabul ediyorlar, kaderleri öyle olduğu için. Yoksa şeytan insanlarda Mehdi'ye karşı müthiş bir direnç meydana getirmeye çalışacak, kulaklarına fısıldayacak "Aman yanaşmayın! Aman tehlikeli!" diyecek. Allah sadece has talebelerini çevresine topluyor.

Allah sırf Hz. Mehdi'yi göndermiyor, talebelerini de gönderiyor. İnsan zannediyor ki sırf Hz. Mehdi gönderiliyor. Öyle olmuyor. 313 talebesi de gönderiliyor. 

"Hz. Mehdi talebelerinin üstün özellikleri" isimli belgeselde Hz.Mehdi talebelerinin özelliklerine tanık olacaksınız, bu linkten izleyebilirsiniz: http://bit.ly/1JO5vF8

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.