Belgesel izleyelim: Semud kavmi nasıl helak edildi? Video

Belgesel izleyelim: Semud kavmi nasıl helak edildi? Video DİN
0,0
12.03.2014 00:06:06
A+ A-

 

Ad kavmi, Semud Kavmi, Nuh kavmi, Lut kavmi ve Pompei halkı... Bu kavimlerin hepsi hiç beklemedikleri anda, tam dalmış sefahate oyalanırken, tam Allah'tan yüz çevirip putlara tapmaktalarken, tam kendilerine gönderilen elçilerle alay ederlerken helak edildiler. Onlar kendilerine sabah vakti, tam dinlenmektelerken aniden gelen azaptan habersizdiler. Kendilerine söylenen uyarılardan yüz çevirip içine düştükleri sapıklıkta ve inkarda son ana kadar direndiler. Çetin azabı gördüklerinde ise artık çok geçti, anında bulundukları yere diz çöktüler.

Onlara, kendilerinden öncekilerin; Nuh, Ad, Semud kavminin, İbrahim kavminin, Medyen ahalisinin ve yerle bir olan şehirlerin haberi gelmedi mi? Onlara resulleri apaçık deliller getirmişlerdi. Demek ki Allah, onlara zulmediyor değildi, ama onlar kendi nefislerine zulmediyorlardı. (Tevbe Suresi, 70)

Semud kavmide Kuran'da helak olduğu bildirilen kavimlerden biri. Bu kavmin nasıl ve neden helak edildiğini bu belgeselde izleyebilirsiniz:

http://www.dailymotion.com/user/blimvegercekler/1#video=x10bi7m

Sizden öncekilerin, Nuh kavminin, Ad ve Semud ile onlardan sonra gelenlerin haberi size gelmedi mi? Ki onları, Allah'tan başkası bilmez. Elçileri onlara apaçık delillerle gelmişlerdi de, ellerini ağızlarına götürüp (öfkelerinden ısırdılar) ve dediler ki: "Tartışmasız, biz sizin kendisiyle gönderildiğiniz şeyleri inkar ettik ve bizi kendisine çağırdığınız şeyden de gerçekten kuşku verici bir tereddüt içindeyiz." (İbrahim Suresi, 9)ETİKETLER: Haber, Haberler, Sabah, belgesel, , Allah

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.