Bir komünist ile karşılıklı samimi konuşma…

Bir komünist ile karşılıklı samimi konuşma… DİN
0,0
16.04.2014 21:44:32
A+ A-

 

Soru:Ben komünistim, ateistim, bunu açıkça söylüyorum, şimdi siz beni ateist olduğum için yargılıyor musunuz?

Cevap:Ateist olabilirsin, komünist olabilirsin. Burada önemli olan bunu açık ve dürüst bir şekilde söylemen. Çünkü münafıklık yapmıyorsun. Cehennemin en alt tabakasında olanlar kendilerini dindar gibi gösteren ama dinsiz olan münafıklardır. Bu yüzden dürüst olman gayet güzel. İnsanları iman ediyorum diye kandırmıyorsun. Samimice inancını söylüyorsun. Allah sana iman vermemiş, bu Allah ile senin aranda. Bunu biz yargılayamayız. Çünkü bu Allah ile senin aranda.

Soru:Dünyada din ile insanlar yönlendiriliyor. Neden evrimcileri komünist gibi gösteriyorsunuz?

Cevap: Dinler savaşının Müslümanlıkla ve Kuran'la alakası yok. Kuran daima barışı emreder. Tevrat'ı yanlış uygulayan Yahudiler hep kan döküyorlar. Tarihte de İncil'i yanlış uygulayan Hıristiyanlar Haçlı Seferleri düzenlediler. Oysa İncil hep sevgiden, merhametten, şefkatten bahseder. Ama Haçlı Seferlerinde Hıristiyanlar binlerce insanı katlettiler. O Hıristiyanların kendi hatası, dinin ya da İncil'in değil. Onun için Mehdi'yi bekliyor insanlar. Kuran'da da nefret, adam doğrama, katletme yok. Bu bağnazların yanlış uygulaması. Bu Kuran'ın suçu değil, yobazların suçu. Bu ikisini birbirine karıştırmayın.

Neden evrimcileri komünist gibi gösteriyorsunuz sorusuna gelince, faşistlerde, vahşi kapitalistlerde, satanistlerde, komünistlerde, BAAS rejimi de, İran rejimi de evrimci. Dünyada nerdeyse bütün rejimler evrime teslim olmuş durumda. Türkiye'de de mecburen evrim okutuluyor. Ama evrimci düşünce adı üzerinde zıtlıkların mücadelesini anlatıyor. Peki komünizm neyi anlatıyor? Zıtlıkların mücadelesini. Tez, anti tez vardır, bu ikisi sürekli çatışır, bunun sonucunda sentez oluşur ve tekrar çatışma çıkar. Sürekli çatışma ne demek? Savaş ve terör demek. Kuvvetli olan zayıfı ezer diyorlar. İslam'da ise haklı olan güçlüdür, evrimcilere göre ise güçlü olan haklıdır. Bize göre mesela 3 tane fakir insan var, 100 bin çıkarcı adam var. İslam o üç fakiri korur, 100 bin çıkarcıyı korumaz. Ama modern politikalarda böyle bir konu yok. Hakkı savunmak için ortaya çıkmıyorlar, menfaat için ortaya çıkıyorlar.

Soru: Ateistler ve komünistler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap:Ben ateistlere ve komünistlere şefkat duyuyorum, önemli olan dürüst olmaları. Fikir özgürlüğü var, herkes düşüncesini açıklamakta serbest. Bugün ateist olursun, yarın evliya olursun. Bugün dindar olan yarın münafık olur. Sonuçta dünya hayatı imtihan yeridir.

Soru: Bilime neden inanmıyorsunuz?

Cevap: Bilime inanmamak diye bir şey yok, yerçekimi kanunu var, paleontoloji var, mikrobiyoloji var, bunların hepsi bilim. Hepsi de delil. Bakıyoruz fosillere, 30 milyon sene geçmiş, 100 milyon sene geçmiş, hiçbir değişikliğe uğramamış. Bugün yaşayan canlısı ile aynı. Bu bilim değil mi şimdi. Bunda şaşılacak bir şey yok. Komünistlerin de fosilleri görünce sinirlenmelerinin bir alemi yok. Hiçbiri değişmemiş ve günümüzde yaşayan örnekleriyle tıpatıp aynılar. Bu yüzden evrim teorisini çökertiyorlar zaten. Bilime inanmayan biz değiliz, bilimsel gerçekleri görmemezlik konusunda ısrar edenler evrimciler.

Kaynak: http://komunizmingercektarihii.blogspot.com/

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.